Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Valmis loomsest toidust ja põllumajandusloomadelt uuritavate saasteainete proovide 2021. a aruanne (2022-07-01 08:39:12)


Eesti inimeste toidulaua ohutuse tagamiseks võtab Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) iga-aastaselt erinevatest toiduliikidest proove uurides nii saasteainete, veterinaarravimite, keelatud ainete ja taimekaitsevahendite jääkide esinemist, haigusetekitajate leidumist, raskemetallide sisaldust ning muid olulisi toiduohutuse näitajaid.

Põllumajandus- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialist Merle Laurimaa sõnul võttis PTA 2021. a saasteainete seire käigus Eestis kasvatatavatest elusloomadest ja Eestis toodetud loomsest toidust 1669 plaanilist proovi.

"Proove võeti piimast, meest, munadest, kalast, lihast, neerudest, maksast, karvadest, uriinist ja seerumist. Osa proove võeti ka elusloomadelt farmis," loetles Laurimaa ja lisas, et uuriti keelatud ravimite sh steroidide sisaldust, veterinaarravimite jääke, taimekaitsevahendite jääke, raskemetallide ja mükotoksiinide sisaldust.

"Kokku tuvastati üks nõuetele mittevastav tulemus ehk 0,06% kõikidest uuritud proovidest," ütles Laurimaa. Laurimaa sõnul leiti ühest kanamunaproovist toltrasuriilsulfooni, mis võis sattuda munasse lindude ravimise tulemusel. "Kohe peale nõuetele mittevastava tulemuse teadasaamist algatati müüdud kanamunade tagasikutsumine ja farmi suhtes järelevalvemenetlus," kinnitas Laurimaa.

Põllumajandus- ja Toiduamet viib igal aastal läbi riiklikku saasteainete seireprogrammi, et veenduda loomset päritolu toidu ohutuses nii siseriiklike kui ka Euroopa Liidu õigusaktide järgi.

Täiendavad andmed ja selgitused leiate aruandest, mis asub ameti kodulehel: Saasteainete seire toidus

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.