Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pühade-eelne aeg viis metsa nii jahimehed kui keskkonnainspektorid (2022-06-27 08:55:15)

Jaanipäeva eel peavad jahimehed sokule jahti tavapärasest aktiivsemalt, seetõttu korraldas Keskkonnaamet 17. ja 18. juunil "jaanisoku" jahtidele Jõgeva- ja Tartumaal mitu kontrollkäiku. Jahirelvade ohutuse, jahindusalaste dokumentide ning muude jahipidamisnõuete kontrolli käigus avastati kaks relvaohutuse ning üks jahipidamisnõuete rikkumine.

"Suurem jagu kontrollitud jahimeestest olid õiguskuulekad ning järgisid kehtestatud jahipidamisnõudeid," ütles Keskkonnaameti Valgamaa järelevalvebüroo juht Tanel Tiirats. "Paraku avastati ka paar rikkumist ning kahe isiku suhtes alustati väärteomenetlused. Ühel juhul oli jahimehel jahirelv sõidukis relvakotist väljas ja jahipidamiseks puudus jahiluba. Teisel juhul oli jahimehel samuti jahirelv püssikotist väljas. Oli olemas küll kehtiv metskitse jahiluba, kuid kütitud sokk oli juba auto peal, ilma et jahiluba oleks maha kantud," ütles Tiirats.

Ohutuse tagamiseks tohib autos olla relv vaid laadimata ning relvakotti suletuna. Mõistagi tohib jahti pidada vaid kehtiva jahipidamisõigusega ning jahiluba tuleb maha kanda viivitamatult pärast looma küttimist.

Jahipidamisnõuete rikkumise eest on võimalik väärteomenetluses karistada kuni 1200 euro suuruse trahviga. Jahipidamisnõudeid rikkudes kütitud soku eest tuleb hüvitada 400 euro suurune keskkonnakahju. Keskkonnaamet jätkab sokujahi kontrollidega.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.