Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PTA: värske puu- ja köögivilja turustamisnõuetele vastavus on kõrgendatud tähelepanu all (2022-06-27 08:30:37)

Eestis kasvatatud värske puu- ja köögivilja, sh maasikahooaeg on alanud. Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) on sellel aastal võtnud kõrgendatud tähelepanu alla eestimaise värske puu- ja köögivilja kvaliteedi miinimum- ja märgistamisnõuetele vastavuse kontrolli tootmiskohtades.

PTA kalapüügi- ja turukorralduse osakonna nõunik Marika Arula andis teada, et Eestis kasvatatud värske puu- ja köögivilja (edaspidi ka aiasaadus) müümisel peavad tooted vastama Euroopa Liidus kehtestatud turustamisnormidele, st, et täidetud peavad olema nõuded kvaliteedile, märgistamisele, müügikohas hinnasildil kuvatud teabele ja saatedokumendile.

"Tuletame tootjatele meelde, et müügiks ettevalmistatud puu- ja köögiviljad peavad olema terved ja värsked, st vastama kvaliteedi miinimumnõuetele," ütles Arula.

Arula selgitas, et kvaliteediklassidesse (ekstra klass - väga hea kvaliteet, I klass - hea kvaliteet ja II klass - rahuldav kvaliteet) määratakse puu- ja köögivilja kvaliteediomaduste alusel. "Toote liik ja sordile iseloomulik kuju, värvus, suurus, küpsusaste, mahla- ja suhkrusisaldus, pinna- ja viljalihakahjustused ja muud näitajad, millele tarbijad tähelepanu pööravad," loetles Arula kvaliteediklassidesse määramise omadusi.

Toote pakendamisel tuleb jälgida konkreetse aiasaaduse pakendimärgistusnõudeid. "Tootjad ja pakendajad peavad pakendil välja tooma aiasaaduse, sh maasikate tootja/pakendaja nime ja aadressi, toote nimetuse, kvaliteediklassi ja päritolu," rõhutas Arula.

Värske puu- ja köögivilja valdaja (pakendaja, tootja) vastutab turustamisstandarditega hõlmatud värske aiasaaduse turustamisstandarditele vastavuse tagamise eest.

Nõuetele vastavuse riiklikku järelevalvet teostab Põllumajandus- ja Toiduamet.

Kõikide turustamisstandarditega hõlmatud värske puu- ja köögivilja kvaliteedi ja/või märgistusega seotud küsimuste ja tähelepanekute korral pöördu PTA turukorralduse valdkonna ametnike poole e-posti aadressil aiandus@pta.agri.ee.

Täiendavat informatsiooni turustamisstandardite ja ametnike kontaktide kohta leiad PTA kodulehelt www.pta.agri.ee.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.