Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ukraina on leevendanud lemmikloomadega reisimise nõudeid (2022-06-16 08:51:50)

Ukraina kodanikud, kes lahkusid 24.veebruarist 2022 või hiljem oma kodumaalt, puhkenud sõjalise konflikti tõttu Venemaa ja Ukraina vahel, saavad koos oma lemmikloomadega Ukrainasse naasta lihtsustatud korras.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise- ja heaolu osakonna peaspetsialist Darja Trohhatšova sõnul peab lemmikloom Ukrainasse saabudes olema nõuetekohaselt identifitseeritud ja vaktsineeritud marutaudi vastu. "Koer, kass või valgetuhkur peab olema märgistatud mikrokiibiga või selgelt loetava tätoveeringuga," ütles Trohhatšova ning lisas, et kodumaale naasev lemmikloom peab omama ka kehtivat marutaudivastast vaktsineerimist ja selle tõendavat dokumendi või passi. Trohhatšova kinnitas, et antud juhul Ukrainasse tagasi minemiseks veterinaarsertifikaat nõutud ei ole.

Lisainfo Ukraina sõjapõgenikele lemmikloomadega Eestisse reisimiseks: https://pta.agri.ee/koera-kassi-ja-valgetuhkruga-ukrainast-eestisseAllikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.