Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Hiiumaa rannikule jõudnud valgeteraline aine on rasv (2022-06-14 09:03:50)


Laborianalüüsides selgus, et eelmisel nädalal hajusate teradena Hiiumaa edelarannikule uhutud aine on tahke rasv, mis keskkonnale ja elusloodusele ohtlik ei ole
.

"Labor kinnitas, et aine ei sisalda mürke. Mõõdukas koguses rasv merekeskkonda ei muuda ja elusloodust ei ohusta," ütles Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra. "Rasv laguneb merekeskkonnas mikroorganismide mõjul ning jõuab tagasi aineringlusesse, seega pole keskkonnakaitse seisukohalt tahke rasva tükikeste koristamine vajalik," selgitas Vakra .

Rasvaterade päritolu ei ole selge, kuid suure tõenäosusega võib aine pärit olla laevateelt, kus näiteks palmiõli vedanud laev on lasknud merre rasvamahutite loputusvee. "Mittetoksilist materjali sisaldavat mahutiloputusvett on teatud tingimustel lubatud laevateel merre lasta. Seatud tingimused, näiteks laeva liikumiskiirus, peaks tavatingimustes tagama aine hajumise ning hoidma ära selle jõudmise rannikule," kirjeldas Rainer Vakra. "Koduköögistki teame, et eri rasvad tahkuvad ja vedelduvad erineval temperatuuril: näiteks palmirasv ja kookosõli on tahked ka toatemperatuuril ning külmas merevees moodustakski väikesed tahked terad."

Labor ei tuvastanud, kas tegu on just palmiõli või muu rasvaga, kuid kinnitas, et Hiiumaa ja Saaremaa rannikule uhutud terad koosnevad sarnasest ainest ning tegu on tahke rasvaga, mis keskkonnale ohtlik ei ole.

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.