Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Alanud on vastuvõtt Tartu Ülikooli (2022-06-13 08:23:36)

Kuni 29. juunini saab esitada avaldusi Tartu Ülikooli eestikeelsesse õppesse kandideerimiseks. Vastuvõtuks on avatud 53 kõrghariduse esimese astme õppekava ja 47 magistriõppekava.

Tartu Ülikooli õppeprorektor Aune Valk soovitas õppekava valimisel silmas pidada eelkõige selle sobivust oma huvide ja võimetega ning ülikooli head taset. "Tartu Ülikooli kasuks räägib kolm suurt argumenti. Esiteks on siin kõige laiem erialade valik ja kõige suurem võimalus neist endale sobiv õpe kokku panna. Teiseks oleme Eesti õppijale lähim maailma paremikku kuuluv ülikool ning suudame pakkuda lisavõimalusi ka neile, kes on käinud olümpiaadidel ja õppinud juba gümnaasiumis mõnda ainet süvendatult. Kolmandaks on Tartu Eesti ainus tõeline ülikoolilinn, kus on hea õppida ja täiel rinnal tudengielu elada - seda hindavad kõrgelt ka meie välistudengid," rääkis Valk.

Sel aastal on täienenud osakoormusega õppe valikuvõimalused neile, kes soovivad õppida paindlikult, töö kõrvalt. Esimest korda saab valida bakalaureuseõppekava "Disainmõtlemine ja digiturundus" ning magistriõppekavad "Inimesekeskne sotsiaalne innovatsioon" ja "Rakenduslik käitumisteadus". Magistriastme kahe sessioonõppekava puhul - "Kaasaegne finantsjuhtimine" ja "Kaasaegne turundus" -algab vastuvõtt alles novembris.

Avalduse Tartu Ülikooli kandideerimiseks saab esitada Sisseastumise Infosüsteemis (SAIS) ja kandideerida on võimalik kuni kahele erialale. Kuna SAIS on liidestatud riiklike registritega, piisab enamikul kandidaatidel vaid elektroonse avalduse esitamisest ja eraldi dokumente pole lisada vaja. Kandidaadid, kelle vajalikke haridusandmeid registrites ei ole, st kes on lõpetanud kooli enne 2004. aastat või välisriigis, peavad hiljemalt 29. juunil esitama ülikoolile oma lõpudokumentide originaalid. Dokumente saab esitada nii Tartus kui ka ülikooli Narva ja Pärnu kolledžis, Viljandi kultuuriakadeemias ning Tartu Ülikooli Tallinna esinduses.

Olulised kuupäevad Tartu Ülikooli kandideerimisel:

  • 29. juunini kestab avalduste ja dokumentide esitamine;

  • 2.-10. juulini toimuvad sisseastumiseksamid;

  • 12. juulil tehakse esimesed vastuvõtuotsused ja avaldatakse esialgsed vastuvõetute nimekirjad;

  • kahe päeva jooksul pärast vastuvõtuotsuse tegemist peavad vastuvõetud kinnitama oma soovi õppima tulla;

  • 29. augustil algab uus õppeaasta.

Kõrghariduse esimene aste hõlmab bakalaureuseõpet, rakenduskõrgharidusõpet ja integreeritud õpet. Kõrghariduse teine aste on magistriõpe.

Allikas: Tartu Ülikooli pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.