Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Metsaandmed on paremini kaitstud (2022-06-13 08:05:11)


Äsja jõustunud muudatused keskkonnaseadustikus tagavad, et avalikkusele on avatud juurdepääs märksa laialdasemale keskkonnainfole kui seni.

6. juunil kehtima hakanud seadusemuudatused muutsid ka metsaseadust. Nüüdsest on avalikkusel võimalus näha oluliselt enam keskkonnainfot ja samas on loodud Andmekaitseinspektsiooni ettepanekut ning Justiitsministeeriumi seisukohta arvestades juurdepääsupiirangud teatud isikuandmetele. "Füüsilisest isikust metsaomanike metsa tagavara ja raiemaht ei ole avalik info, juriidilisest isikust metsaomanike oma on," kirjeldas muudatusi Keskkonnaministeeriumi metsaosakonna juhataja Meelis Seedre. Seedre põhjendab muudatuste vajalikkust eesmärgiga kaitsta erametsaomanikke soovimatute pakkumiste eest. "Agressiivsed metsaostjad, keda kutsutakse kährikuteks, on erametsaomanikele tüütu probleem ja metsaregistri andmetele ligipääsu muutmine muudab kährikute tegutsemise keerulisemaks," selgitas Seedre.

Metsaregistrisse kantud andmeid loetakse isikuandmeteks, kui need metsaandmed annavad infot isiku vara ja majandusotsuste ning-käitumise kohta. Nendele andmetele juurdepääsu võimaldamine kahjustaks eraelu puutumatust. Uue lahendusega on loodud metsaseadusesse õigusselgus.

Teine suurem muudatus kinnitas juurdepääsupiirangud statistilise metsainventuuri (SMI) alaliste proovitükkide koordinaatidele, et nii tagada andmete objektiivsus. SMI metoodika põhineb eeldusel, et keegi ei muuda teadlikult või alateadlikult oma metsa majandamise otsuseid selle teadmise järgi, kus paikneb SMI proovitükk. SMI tulemused avaldatakse kord aastas, seega on keskkonnaseisundit näitavad SMI andmed, sealhulgas ajutiste proovitükkide andmed avalikud iga-aastaselt. SMI püsiproovitükkidele kehtib eraldi juurdepääsupiirang ning nende andmete saamiseks ja kasutamiseks tuleb teadus- ja arendusasutustel sõlmida Keskkonnaagentuuriga eraldi leping.

Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.