Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Hiiumaa edelarannikul on meri randa uhtunud valgeteralise reostuse (2022-06-09 08:59:56)

Hiiumaal Liivalaukast Kaleste rannani on meri ligi 45 kilomeetril randa uhtunud valgeid tükke, mis sarnanevad mõne nädala eest Saaremaal leitud rasvareostusega.

Keskkonnaameti järelevalve võttis täna Hiiumaa valgeteralisest reostusest proovid, laboritulemusi on oodata mõne päeva pärast. "Väikesed valged terad lõhnavad rääsunud rasva järele ja näevad välja väga sarnased tahke rasva reostusele, mida mõnda aega tagasi Saaremaa looderannikult leiti. Väikeses koguses tahke rasv keskkonnale või loomadele ohtlik ei ole. Täpselt saame öelda, millega tegu, alles siis, kui saame vastuse laborist," selgitas Keskkonnaameti Hiiumaa järelevalvebüroo juht Marek Põld.

Lääne- ja Hiiumaa päästepiirkonna juhi Hannes Aasma sõnul sõltub päästetööde vajalikkus analüüside tulemustest. "Juhul, kui on tegemist ainega, millega loodus ise hakkama ei saa, alustab Päästeamet koostöös omavalitsusega reostuse likvideerimistöödega," ütles Aasma.

Täpsem info koristamise vajaduse kohta selgub lähipäevil ja Hiiumaa vald annab sellest esimesel võimalusel teada.

Mai lõpus märgati Saaremaa loodeosas rannikul umbes sentimeetrise läbimõõduga heleda materjali tükikesi. Laborianalüüs näitas, et tegemist on tahke rasvaga, mis väikeses koguses keskkonnale ohtlik ei ole ning rasvatükikeste koristamist Saaremaal vajalikuks ei peetud.

Suurema resolutsiooniga pildi Hiiumaa reostusest leiate soovi korral Keskkonnaameti kodulehelt.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.