Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet tragib Peipsil uitavaid võrke (2022-06-02 09:14:21)


Eile, 1. juunil alustas Keskkonnaamet Peipsil traditsioonilise tragimise ehk vanadest võrkudest puhastamise talguga. Järgmised talgupäevad on 7. ja 8. juunil
.

"Koos jää sulamisega on meie vetesse jõudnud ka jää tõttu püügikohast minema triivinud nakkevõrgud. Juba enne eilse tragimise algust oleme avastatud kümneid kalastajate poolt kaotatud võrke. Maikuu lõpuks olime Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvest toodud kaldale üle 50 nakkevõrgu, kokku üle 400 kilo," rääkis Keskkonnaameti kalanduse peainspektor Ivo Kask.

Esimesel tragimispäeval 1. juunil olid talgulised Peipsil 8 tragipaadi ja 3 võrkude väljakorjamiseks sobiva laevaga. Päeva jooksul toodi välja 215 võrku.

"Vanade triivima jäänud võrkude eemaldamine on vajalik, sest need ohustavad veekogus elavaid kalu, aga ka veeliiklust ning lõhuvad paadimootoreid, seades ohtu paadiga sõitvad inimesi. Tormidega kaldale uhutuna ohustavad vanad püügivahendid roostikus elavaid veelinde ja loomi. Sünteetilistest materjalidest valmistatud nakkevõrgud lagunevad veekogu põhjas aeglaselt ning on võimelised pärast kaotsiminekut veel pikka aega kalu lõksu püüdma ja asjatult tapma," selgitas Kask.

Keskkonnainspektsioon, tänane Keskkonnaamet, on Peipsi tragimise ehk vanadest võrkudest puhastamise talguid korraldanud alates 2006. aastast ning on selle aja jookusul on avastanud ja kaldale toonud 10 114 nakkevõrku ja 14 mõrda. Võrgud ühte jadasse asetatuna annaks jada kogupikkuseks 710 km. See on piisav, et palistada kokku korjatud nakkevõrkudega kogu tee Narvast Ikla piiripunkti ja tagasi.

Keskkonnaametil on tragimistel abis kutselised kalurid, harrastuspüüdjad ja koostööpartnerid teistest riigiasutustest.

 

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.