Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
RMK ootab ettekandeid sügisel toimuvale looduskaitsekonverentsile (2022-06-02 08:18:58)


RMK korraldab 3. ja 4. novembril Tartu Ülikooli Narva kolledžis looduskaitsekonverentsi elupaikade ja populatsioonide taastamise teemal ning kutsub kõiki huvilisi esitama oma uurimustöö tulemusi ja kogemusi taastamistööde läbiviimisest.

Kuna konverentsi eesmärk on tuua kokku teadlased, otsustajad ja praktikud, on oodatud eelkõige sellised ettekanded, mis toetuvad juba tehtud töödele ja nende käigus saadud kogemustele.

"Tahame konverentsil näha eelkõige ettekandeid, mis näitavad konkreetsete taastamistööde või -võtete tulemuslikkust, aga ka praktikute selgitusi, kuidas taastamistöödel paratamatult ettetulevate konfliktide ja probleemidega on hakkama saadud," selgitas RMK looduskaitseosakonna juhataja Kaupo Kohv.

Konverents käsitleb viit laadi elupaiku, kus taastamistöid tehakse: siseveekogud (jõed ja järved), rannikumeri, poollooduslikud kooslused, metsad, ja sood.

Kohvi sõnul on ökosüsteemide taastamine muutunud üheks keskseks looduskaitsepoliitika suunaks. Euroopa Liit on seadnud eesmärgiks aastaks 2030 taastada vähemalt 30% kehvas seisundis elupaikadest. Eestis on tehtud suur töö soode, poollooduslikke koosluste ja vooluveekogude taastamisel. Edukalt on parendatud ka mitmete kahepaiksete ja kalaliikide populatsioonide seisundit, kuid väljakutsed on endiselt suured ja lahendatavad vaid heas koostöös teadlaste, praktikute ja kogukondadega.

"Kuigi konverentsi rõhuasetus on juhtumipõhistel käsitlustel, on oodatud ka taastamistööde teoreetilisi aluseid puudutavad ettekanded," täiendas Kohv.

RMK ootab kõiki huvilisi esitama oma suulise- või stendiettekande või töötoa kirjeldust aadressil https://rmk.ee/kutse/rmk-looduskaitsekonverents-2022.

Ettekannete ja töötubade esialgsete pealkirjade ja lühikirjelduste esitamise tähtaeg on 15. august 2022. Novembris toimuvale konverentsile registreerimine avatakse septembris.

Allikas: RMK pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.