Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Häädemeeste valla lemmikud said kaitsva vaktsiinisüsti (2022-06-01 08:18:52)

Põllumajandus- ja Toiduamet vaktsineeris laupäeval Häädemeeste vallas 146 koera ja kassi.

Põllumajandus- ja Toiduameti lääne regiooni juhataja asetäitja Terje Operi sõnul sujus vaktsineerimine. "Kokku vakstineeriti laupäeval 55 kassi ja 91 koera, mis on ühe valla kohta arvestatav tulemus. Võib öelda, et lemmikloomad olid sõbralikud ja sotsiaalsed, mis lihtsustas oluliselt vaktsineerimist," kirjeldas Oper. "Täname kohalikku omavalitsust koostöö eest ning kõiki kohalike elanikke, kes oma lemmikloomaga vaktsineerima tulid," oli Oper tänulik.

Sellel aastal on PTA algatusel kokku vaktsineeritud 638 lemmikut koostöös kohalike omavalitsuste ja volitatud loomaarstidega. 9.-15. juunil on planeeritud lemmikute vaktsineerimine Hiiumaal. Augusti lõpus toimuvad lemmikute vaktsineerimised Valga-, Põlva- ja Võrumaal, samuti osades Pärnumaa valdades.

Marutaud ohustab nii lemmikloomi kui ka inimest ning haigestumisel lõpeb looma või inimese surmaga. Lemmikloomade vaktsineerimine on kohustuslik ja vajalik, selleks, et kaitsta lemmikloomi ja selle läbi ka inimest marutaudi nakatumise eest. Inimesed nakatuvad valdavalt läbi vahetu kokkupuute lemmikloomadega, eelkõige koerahammustuse tulemusel.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.