Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Lääne-Virumaal toimus eriti ohtliku loomataudi õppus (2022-05-30 08:12:59)

Põllumajandus- ja Toiduamet korraldas kolmapäeval Vinni vallas Piira farmis suu- ja sõrataudi väliõppuse.

Põllumajandus- ja Toiduameti strateegilise planeerimise ja analüüsi osakonnajuhataja Heidi Käär sõnas, et õppuse eesmärgiks oli harjutada sündmuspaigal tööde juhtimist ja koostööd kaasatud asutustega ning välitöid taudi tõrjumiseks. "Harjutati läbi taudipunkti lokaliseerimine, desopunkti ülesseadmine ja bioturvalisuse meetmete rakendamine, sh loomade hindamine ja loendamine. Õppuse läbimängul on peamine roll ameti Ida regiooni töötajatel," kirjeldas Käär.

Õppusele olid kaasatud ka teised asutused, sh Päästeamet, Transpordiamet ja ka Vinni valla esindajad, kelle territooriumil õppus toimus. "Täname kõiki, kes õppusel osalesid, eriti Päästeameti esindajaid, kes demonstreerisid oma võimekust ja varustust inimeste ja sõidukite desinfitseerimiseks. Samuti oleme tänulikud farmiomanikule Kalmer Visnapuule, kelle juures õppus aset leidis," oli Käär tänulik.

Põllumajandus- ja Toiduamet korraldab aastas mitmeid lauaharjutusi ja väliõppuseid, et harjutada ja olla valmis võimalikeks loomataudideks.

Taust:

Loomataud loetakse eriti ohtlikuks, kui see levib kiiresti loomapopulatsioonis, põhjustab ulatuslikku haigestumist ja suurt suremust ning sellega võib kaasneda suur majanduslik kahju. Ohtlik on ka selline loomataud, mis kujutab tõsist ohtu inimese elule ja tervisele. Eriti ohtlikud loomataudid on näiteks sigade Aafrika katk, suu- ja sõrataud ning lindude gripp.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.