Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Aprillis oli kinnisvaratehingute arv koroonaeelsel tasemel (2022-05-19 08:54:17)


Maa-ameti andmetel tehti 2022. aasta aprillis kinnisvaraturul 4263 ostu-müügitehingut. Tehinguid oli 26 protsenti vähem kui aasta tagasi aprillis ja 6 protsenti vähem kui eelnenud kuul. Tehingute arv aastases võrdluses küll vähenes, kuid oluline on märkida, et eelmise aasta aprillis ja mais oli tehinguaktiivsus läbi aegade rekordtasemel. Tänavu aprillis oli tehinguid sama palju kui 2019. aasta aprillis, kuid 51 protsenti rohkem kui esimese koroonalaine ajal 2020. aasta aprillis.

2022. aasta aprillis tehti eluruumina müüdud korteriomanditega 2166 tehingut, mis oli 10 protsenti vähem kui 2021. aasta samal ajal. Hoonestamata maa tehinguid oli aprillis 1137 ja hoonestatud maa tehinguid 719, mida oli eelmise aasta rekordilise kevadega võrreldes vastavalt 42 ja 30 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 795 korteritehingut, mida oli 22 protsenti vähem kui aasta tagasi aprillis. Sealjuures iga viies tehing oli uue eluruumiga. Tartus toimus aprillis 239 korteritehingut, mis tähendab aastases võrdluses 9-protsendilist kasvu. Tartus on kahel viimasel kuul tehingute arv korteritega olnud suurem kui 2021. aastal, millele aitab kaasa uute korterite suur müügiarv. Tartu tehingutest 40 protsenti olid esmamüügid. Pärnus toimus 100 korteritehingut ning aastases võrdluses kahanes tehingute arv 9 protsenti.

Nii Tallinnas, Tartus kui ka Pärnus on korterite ruutmeetri hind aastaga kasvanud ligi neljandiku. Aprillis maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2844 eurot, aastaga kallines ruutmeeter 26 protsenti. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 2279 eurot, mis tähendas 25-protsendilist kasvu. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind kasvas aastaga 23 protsenti ja oli aprillis 1885 eurot.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

Kuise turudünaamikaga saab detailsemalt tutvuda Maa-ameti kodulehel.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.