Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Alates 14. maist kuni 30. juunini peatati ahvenapüük Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel (2022-05-16 08:16:29)


Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatatakse alates 14. maist ahvenapüük Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kuni 30. juunini.

"Ahvenapüük on peatatud, et mitte ületada esimeseks poolaastaks lubatud kvooti," selgitas Urmas Kruuse. Vabariigi Valitsuse määruse kohaselt on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel lubatud aastas püüda 842,08 tonni ahvenat, millest kuni 421 tonni tohib püüda esimesel poolaastal. 13. mai seisuga on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel püütud 379 tonni ahvenat, mis moodustab 90 protsenti esimese poolaasta kvoodist.

Kalapüügiseaduse kohaselt peatatakse veealal kutseline kalapüük, kui sealsed püügivõimalused või selle ala kohta lubatud kogused on ammendunud vähemalt 90 protsendi ulatuses. Püügipiirangu reguleerimise aluseks on Vabariigi Valitsuse 22. novembri 2021. aasta määrus nr 103 "Kutselise kalapüügi võimalused, lubatud aastasaagid ning kalapüügiõiguse tasumäärad 2022. aastal", millega on kehtestatud ahvena lubatud aasta ja poolaasta saagid.

 

Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.