Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kalandusettevõtjatele luuakse paremad võimalused keskkonnahoidlikumalt tegutseda (2022-05-04 08:47:10)

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas määruste muutmise eelnõu, millega võimaldatakse kalandusettevõtjatele üleminekut rohelisema energiaallika kasutamisele. Eelnõu toetab ettevõtjate müügitulu suurenemist - see aitab tagada kalandus- ja vesiviljelussektori kestlikkust ja konkurentsivõimet.

"Muudatustega täiendatakse abikõlblike kulude loetelu, et toetada Eesti kalapüügi- ja vesiviljelustoodete käitlemisega tegelevate ettevõtete struktuurset üleminekut energia- ja keskkonnasäästlikumatele transpordivahenditele. Nõnda on võimalik suunata ettevõtjaid vähendama tarneahela sõltuvust fossiilsetest kütustest ja muuta töötlemise logistikat rohelisemaks," selgitas maaeluminister UrmasKruuse ning lisas, et vesiviljelusettevõtjatel on edaspidi lihtsam taotleda toetust päikeseenergia tootmiseks kasutatava seadme ostuks.

Eelnõuga muudeti kolme "Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi rakenduskava 2014-2020" meetme määrust: ,,Kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemise energia- ja ressursisäästlikumaks muutmise toetus", "Vesiviljelusettevõtte negatiivse keskkonnamõju vähendamise toetus" ja "2022. aastal toetatavate "Euroopa Merendus-ja Kalandusfondi rakenduskava 2014-2020" meetmete ja tegevuste liigid".

Meetme ,,Kalapüügi- ja vesiviljelustoodete töötlemise energia- ja ressursisäästlikumaks muutmise toetus" rakendamiseks on Euroopa Liidu eelarvest eraldatud 2022. aastaks 4 896 855 eurot, millele lisandub Eesti riigi kaasrahastus 1 632 285 eurot. Kokku on meetme tegevuste elluviimiseks planeeritud 6 529 140 eurot.

Meetme "Vesiviljelusettevõtte negatiivse keskkonnamõju vähendamise toetus" rakendamiseks on Euroopa Liidu eelarvest eraldatud 2022. aastaks 455 000 eurot, millele lisandub Eesti riigi kaasrahastus 195 000 eurot. Kokku on meetme tegevuste elluviimiseks planeeritud 650 000 eurot.

Toetust antakse "Euroopa Merendus- ja Kalandusfondi rakenduskava 2014‒2020" vahenditest. Sellest 75 protsenti makstakse fondi eelarvest ning 25 protsenti Eesti Vabariigi eelarvest.

Eelnõuga kaasnevad muudatused on üks osa Euroopa Liidu roheleppe eesmärgist edendada liikmesriikide majandust tänapäevaselt, ressursitõhusalt ja konkurentsivõimet tõstvalt. Mida täpsemalt roheleppega saavutada soovitakse ja kuidas Eesti riik eesmärkide täitmisele kaasa aitab, sellest saab lugeda värskest Maablogi postitusest.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.