Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PTAd on teavitatud ca 628 sõjapõgenikega kaasas olnud lemmikloomast (2022-04-18 08:34:26)

Lemmikloomadest teavitatakse ja kõik loomad vaadatakse üle ning vajadusel kiibitakse ja vaktsineeritakse marutaudi vastu.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul on ametit teavitatud 628 sõjapõgenikega kaasas olevatest lemmikloomadest, neist ligi 55% asuvad Tallinnas. "Kokku on teavitatud 341 koerast ja 280 kassist. Tallinnas asub 345, Tartus 31, Pärnus 29, Võrus 17, Otepääl 11, Saaremaal 45 , Valgamaal 11, Ida-Virumaal 23 ja Lääne-Virumaal 5 lemmiklooma," kirjeldas Kalda, kuhu on enamik loomi jõudnud.

"Põllumajandus- ja Toiduamet kannab kõik sõjapõgenike lemmikloomad registrisse ning see on sõjapõgenikele tasuta. Kui soovitakse Euroopa Liidu lemmikloomapassi (nt reisimiseks teise ELi liikmesriiki), siis seda väljastavad kutsetegevusloaga veterinaararstid ja teenus on tasuline," selgitas Kalda.

Kõik sõjapõgenikega kaasas olevad lemmikloomad Eestisse ei jää. Ametit on teavitatud 126st lemmikloomast, kes liiguvad edasi teistesse riikidesse, nagu näiteks Poola, Saksamaale, Soome, Tšehhi, Läti ja Rootsi. Sellistest lemmikloomadest teavitab PTA sihtriigi pädevat asutust.

Rohkem infot lemmikloomade teavitamise ja isolatsiooninõuete kohta leiab ameti kodulehelt.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.