Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Tallinnas Toompargis kuulutati avatuks orienteerumishooaeg (2022-04-12 08:39:57)


Foto: Pikknõmme neljapäevak. Pildistas Ivo Kraus


11.04.2022. a. kuulutati Tallinnas Toompargis avatuks orienteerumishooaeg

Möödunud ja alanud nädala jooksul alustavad kõik Eesti Orienteerumisliidu (EOL) päevakusarjad uut hooaega. Tänavu korraldatakse 280 orienteerumispäevakut ja kogutakse vähemalt 46 000 osaluskorda.

"Päevakud toimuvad tööpäeva õhtuti kõigis Eesti maakondades. Päevakuil on rajad nii noortele kui seenioritele, nii alustajaile kui oskajaile. Sel aastal toimuvad üle kümne aasta taas päevakud ka Jõgevamaal, kus neid korraldab Spordiklubi Visa. Kokku on meil Eestis 16 tegusat korraldusklubi, kes viivad läbi 20 erinevat päevakusarja. Väiksemad, 30 - 40 osalejaga päevakud toimuvad Narvas ja Setomaal ning suurimad, kuni 700 osalejaga neljapäevakud Tallinnas," tutvustas EOLi liikumisharrastuse projektijuht Mait Tõnisson tänavusi plaane.

Juba kuuendat aastat on orienteerumispäevakute nimipartneriks RMK. Eile, 11. aprillil toimus Gustalf Adolfi Gümnaasiumi orienteeriumispäev RMK Tallinna kontori kõrval Toompargis, kus ligi 120 õpilast kogesid orienteeriumise võlumaailma.

RMK puiduturustusosakonna juhataja Ulvar Kaubi sõnul on orienteerumisel ja metsakasvatamisel nii otsene kui kaudne seos: "Mõlemad tegevused eeldavad inimeselt mõtlemist ja tarkust teha õigeid valikuid ning teiseks, iga orienteeruja näeb metsas liikudes selle kasvamist ja lõputut eluringi, kuidas raielangil väikestest taimedest sirguvad suured puud".

RMK ja EOL kutsuvad kõiki orienteerumispäevakutel osalejaid postitama kuni 15. augustini põnevaid pilte päevakutest RMK Eestimaa orienteerumispäevakute Facebooki lehele https://www.facebook.com/RMK.orienteerumispaevakud albumisse "Minu päevak" teemaviitega #minupäevak. Parimad fotod avaldatakse sügisel 2022 vabaõhu fotonäitusel "Minu päevak" RMK Tallinna kontori ehk Metsamaja hoovis (Toompuiestee 24, Tallinn), Toompargi kõrval. Näitus jääb avatuks kõigile huvilistele nii ööl kui päeval käesoleva aasta lõpuni. Lisaks valitakse 31. augustil nii rahva kui ˛ürii lemmikpildid, mille autoritele panevad EOL ja RMK välja auhinnad.

Teave orienteerumispäevakutest on leitav kodulehtedel www.orienteerumine.ee ja www.päevakud.ee.


Allikas: Eesti Orienteerumisliidu ja Riigimetsa Majandamise Keskuse pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.