Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
RMK karukaamera alustas ülekannet (2022-04-11 09:14:51)


2022. aasta loom on karu. Foto: Tiit Hunt


2022. aasta loom on karu. Foto: Tiit Hunt

Karukaamera vahendusel saab kaasa elada aasta looma tegemistele Järvamaal Väätsal, kus möödunud aastal kohati erakordselt palju karusid ning nähti ohtrasti nende tegevusjälgi.

Tänavu kannab karu aasta looma tiitlit, paraku õnnestub vähestel seda suursugust looma oma silmaga näha. Seetõttu püstitaski RMK veebikaamera karurohkesse piirkonda, et igaüks saaks mesikäpa tegevusi reaalajas ohutult vaadata.

"Tõenäosus karukaamera ees erinevaid karuisendeid näha on siin piirkonnas kindlasti suur. Sel aastal peaks Järvamaa metsades veelgi rohkem karusid ringi luusima, sest karuemasid on siin hinnanguliselt kümmekond, kellel sündisid pojad nüüd selle aasta alguses. Kaks-kolm poega on harilikult ühe karuoti pesakonnas, harvem ka viis. Seega peaks ligi 25 kolme kuu vanust karutitte praegu kuskil siinsetes metsades-lagendikel oma ema sabas maailma avastama," lausus zooloog ja loodusfotograaf Tiit Hunt.

Et karud ja teisedki kiskjaloomad kaamera vaatevälja satuksid, on vaja peibutist, milleks sobivad liikluses hukkunud metsloomad. Praegu kaamera ees veel peibutavat lõhna pole, kuid kaamera taga on mõned pinnasesse külmunud kondid, mille juurest leiti kahe hundi värsked jäljed.

Karu tegemisi saab jälgida Riigimetsa YouTube kanalil https://www.youtube.com/user/Riigimets. Samal kanalil näeb ka ülekannet RMK Tartu taimlas pesitsevatest kanakullidest.

Pruunkaru (Ursus arctos) on inimpelglik ning pigem öise ja varjulise eluviisiga kiskja, mistõttu ei kohta teda looduses just tihti. Küll aga võib sagedasti leida märke karude kohalolust - käpajälgi metsateel, värskeid hunnikuid ja vahel ka rüüstatud mesitarusid. Karu arvukus on Eestis viimased 15 aastat olnud tõusutrendis ning asurkonna seisundit võib pidada väga heaks.

"Metsas liikudes võiks teha end kuuldavaks, näiteks suhelda kaaslasega või ragistada okstega, et metsloomad kuuleksid ja eemale hoiaksid. Kui siiski õnnestub karu kohata, ei tasu suurest hirmust jooksma hakata ega vastupidi loomaga tõtt vaadata, vaid rahulikult temast eemalduda. Kõige ohtlikum aeg karuga kohtumiseks on siis, kui karul on pojad, keda ta inimese kui potentsiaalse ohu eest kaitseb, seega sellist olukorda tuleb igal võimalusel vältida," soovitas Tiit Hunt looduses liikujail tähelepanelik olla.

Looduskaameraid haldab ja seal toimuvat vahendab Tiit Hunt, kelle pikemaid postitusi looduses toimuvast saab lugeda RMK loodusblogist https://rmk.ee/metsa-majandamine/loodusblogi.Allikas: RMK pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.