Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PTAd on teavitatud ca 580 sõjapõgenikega kaasas olnud lemmikloomast (2022-04-11 08:35:23)

Lemmikloomadest teavitatakse ja kõik loomad vaadatakse üle ning vajadusel kiibitakse ja vaktsineeritakse marutaudi vastu.

Põllumajandus- ja Toiduameti (PTA) loomatervise ja -heaoluosakonna juhataja Olev Kalda sõnul on ametit teavitatud 580 sõjapõgenikega kaasas olevatest lemmikloomadest, neist ligi 65% asuvad Tallinnas. "Kokku on teavitatud 316 koerast ja 257 kassist. Tallinnas asub 324, Tartus 26, Pärnus 25, Võrus 17, Otepääl 10 ning Saaremaal 37 lemmiklooma," kirjeldas Kalda, kuhu on enamik loomi jõudnud.

"Võime öelda, et saabuvate lemmikloomade nõuetekohasuse hindamiseks kasutusele võetud meetmed toimivad, st teavitused saabujatest laekuvad ning meil on võimalik juba sihtkohas teha kõik endast olenev loomade tervise ja omanike heaolu tagamiseks. Sagenenud on juhtumid, kus sõjapõgenikud koos oma lemmikutega jõuavad Eestisse Narva või Luhamaa piiripunkti kaudu. Võimaluste piires tehakse vajalikud toimingud sealgi," selgitas Kalda.

"Täname kõiki ametiasutusi, kohalikke omavalitsusi, organisatsioone ja veterinaararste, kes on aidanud sõjapõgenikel oma lemmikloomast PTAd teavitada. Samuti kõiki, kes seisavad nende loomade heaolu ja tervise eest, pakkudes toitu, veterinaarabi või loomadele vajalikke tarvikuid," on Kalda tänulik.

Kõik sõjapõgenikega kaasas olevad lemmikloomad Eestisse ei jää. Ametit on teavitatud 90st lemmikloomast, kes liiguvad edasi teistesse riikidesse. Sellistest lemmikloomadest teavitab PTA sihtriigi pädevat asutust.

Rohkem infot lemmikloomade teavitamise ja isolatsiooninõuete kohta leiab ameti kodulehelt.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.