Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Hoonestamata elamumaa tehinguaktiivsus kasvas mullu enam kui poole võrra (2022-04-06 08:36:05)


2021. aasta käis kinnisvaraturul aktiivne kauplemine ka hoonestamata elamumaaga. Maa-ameti andmetel toimus 4759 ostu-müügitehingut, mis oli 57% rohkem kui 2020. aastal ning kaks korda rohkem kui 2019. aastal.

Hoonestamata elamumaaga tehtud ostu-müügitehingute arv oli suurem või samaväärne vaid 2005. ja 2006. aastal. 2021. aastal oli hoonestamata elamumaa tehingute koguväärtus 225,1 miljonit eurot, mis on ligi 100 miljonit rohkem kui aasta varem. Tehingute koguväärtus on olnud kõrgem vaid 2006. aastal. Nii ostjate kui ka müüjate seas suurenes juriidiliste isikute osatähtsus.Eraisikuid oli hoonestamata elamumaa ostjate hulgas esmakordselt veidi alla poole.

Hoonestamata elamumaa ruutmeetri mediaanhind jäi 2021. aastal varasema aasta tasemele ja oli 13 eurot ruutmeeter. Maakonniti oli kõrgeim hinnatase Harju maakonnas, kus ruutmeetri mediaanhind oli 32 eurot. Järgnesid Tartu ja Pärnu maakond, vastavalt 22 ja 12 euroga. Rapla, Jõgeva, Järva, Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnas jäi ruutmeetri mediaanhind vahemikku 5-10 eurot. Ülejäänud maakondades oli see alla 5 euro.

Harju maakonnas oli hoonestamata elamumaa tehinguhindade mediaan 65 000 eurot, Tartu maakonnas ligi 40 000 eurot, Pärnu maakonnas ja Lääne-Eestimaakondades 19 000-25 000 eurot. Põlva Võru, Jõgeva ja Ida-Viru maakonnas jäi tehinguhindade mediaan 10 000 euro piiresse. Maatüki mediaanpindala on maakonniti väga erinev ning see avaldab mõju tehinguhinnale. Näiteks Ida-Viru maakonnas müüakse pindalalt oluliselt väiksemaid elamumaid kui Lääne-Eesti maakondades. Samal ajal on Lääne-Eesti tehinguhinnad kaks korda kõrgemad kui Ida-Viru maakonnas, aga ruutmeetri hinnad madalamad.

Detailsema ülevaatega saab tutvuda Maa-ameti kodulehel.

Allikas: Maa-ameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.