Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet saadab Ukraina poole teele 12 nelikveolist sõidukit (2022-03-25 08:30:32)

Keskkonnaamet saadab mitmekülgset humanitaarabi Ukraina kaitseväele.
Eesti Välisministeeriumi ja Kaitseministeeriumi abil jõuab Ukrainasse 122 000 euro väärtuses töövahendeid, kuuliveste, riietusesemeid ja sõidukeid.

Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra ütles, et ukrainlaste toetamine tuleb eestlastel südamest ja on ajaloolist tausta arvestades loomulik. "Keskkonnaameti töötajad on komplekteerinud humanitaarabi saadetise lähtuvalt Ukrainast tulnud nimekirjale, kus kirjas vajadused, mida sealsel kaitseväel on antud hetkel enim vaja. Olukord Ukrainas muutub pidevalt ja seepärast on oluline reageerida kiiresti, aga teisalt jälgida ka seda, et meie riigipoolsed abisaadetised oleksid järjepidevad," rääkis Vakra. "Keskkonnaameti teenistujate tööks vajalike tegevuste jaoks soetatud varude saatmine ukrainlastele on antud hetkel vähim, mida me omalt poolt inimelude päästmiseks teha saame," lisas peadirektor.

Abipaketina saadetakse Keskkonnaametist Ukraina poole teele 12 nelikveolist sõidukit, mis on ametile soetatud aastatel 2010-2014 ja seni kasutusel olnud keskkonnajärelevalves. Lisaks on kaasa pakitud mitmekülgne valik riietusesemeid ja isikukaitsevahendeid -saapaid, kummikuid, sooje sokke, kindaid, pesu, maske jms. Riideesemeid ja isikukaitsevahendid on komplekteeritud keskkonnakaitseinspektorite ja välitöid tegevate teenistujate töö-ja vormiriietuste laos olnud varudest.

Samuti on saadetises olulisel kohal Keskkonnaametis töövahenditena juba kasutuses olnud töökorras esemed nagu näiteks kütusetankur, soojapuhurid, generaator, pliidid, mobiiltelefonid, lambid, käsiraadiojaamad, binoklid jne. Ukrainasse saadetakse ka 13 kuulivesti.

Keskkonnaameti poolt Ukrainasse saadetud humanitaarabi on väärtuses 121 979 eurot. Abisaadetise üleandmist korraldatakse Eesti Välisministeeriumi ja Kaitseministeeriumi abiga.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.