Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Pressiteade: Eesti projekt valiti Euroopa Komisjoni poolt Natura 2000 auhindade finaali (2022-03-25 08:02:33)


Euroopa Komisjon kuulutas välja Natura 2000 võrgustiku loomise 30. aastapäeva puhul kuuendat korda jagatava Natura 2000 auhinna finalistid. 21 finalisti on valitud 40 taotluse hulgast. Finalistid on pärit kolmeteistkümnest ELi liikmesriigist ning Eestit esindab Keskkonnaagentuuri poolt esitatud "Pärnu jõestiku elupaikade taastamine" projekt, mille raames lammutati Sindi pais ning loodi tehiskärestik.

Natura 2000 auhindadega tunnustatakse kaitsealade edulugusid kogu ELis ning tõstetakse teadlikkust ühest ELi silmapaistvast saavutusest - Natura 2000 kaitsealade võrgustikust. Natura 2000 võrgustiku eesmärk on tagada kõige väärtuslikumate ja ohustatud liikide ja elupaikade pikaajaline säilimine.

Keskkonnaagentuuri juht Taimar Ala sõnul on ELi Natura 2000 kaitsealade võrgustik ülioluline ELi bioloogilise mitmekesisuse strateegia 2030. aasta ambitsioonikate eesmärkide saavutamiseks. Ala lisas, et nii Eesti kui kogu Euroopa looduspärandi ja bioloogilise mitmekesisuse kaitsmine ja taastamine on üha muutuva maailmaga kohanemiseks ja tulevastele põlvkondadele jätkusuutliku elu tagamiseks ülioluline.

Viimase 30 aasta jooksul on ELi Natura 2000 võrgustiku edu saavutatud tänu tuhandete looduskaitsespetsialistide ja vabatahtlike jõupingutustele looduse kaitsmise, taastamise ja edendamise nimel.

Natura 2000 Award 2022 finalistidega on võimalik tutvuda ning lemmiku poolt hääletada kuni 27. aprillini. Enim hääli saanud finalist saab kodanikuauhinna. Auhindade võitjad kuulutatakse välja 18. mail toimuval auhinnatseremoonial.

Veebihääletuse leiad siit: https://ec.europa.eu/environment/natura-2000-award/current-edition_en

 

Allikas: Keskkonnaagentuuri pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.