Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Kinnisvaraturg jätkas veebruaris rahulikul kursil (2022-03-18 08:23:23)


Maa-ameti andmetel toimus 2022. aasta veebruaris kinnisvaraturul 3862 ostu-müügitehingut. Tehinguid oli 14 protsenti vähem kui aasta tagasi veebruaris, kuid 2 protsenti rohkem kui eelnenud kuul.

2022. aasta veebruaris tehti eluruumina müüdud korteriomanditega 1831 tehingut, mis oli 5 protsenti vähem kui eelmise aasta samal ajal. Hoonestamata maa tehinguid oli 1183 ja hoonestatud maa tehinguid 568, mida oli eelmise aasta veebruariga võrreldes vastavalt 25 ja 13 protsenti vähem.

Tallinnas tehti 714 korteritehingut, mida oli 9 protsenti vähem kui aasta tagasi veebruaris. Sealjuures iga viies tehing tehti uue eluruumiga. Tartus oli 158 korteritehingut, mis tähendab aastases võrdluses 5-protsendilist langust. Iga kolmas Tartu korteritehing oli esmamüük. Pärnus toimus 53 korteritehingut ning aastases võrdluses kahanes tehingute arv 37 protsenti.

Veebruaris maksis Tallinna korteri ruutmeeter keskmiselt 2710 eurot, aastaga kallines ruutmeeter 19 protsenti. Tartus oli korteri ruutmeetri keskmine hind 1992 eurot ja võrreldes aastatagusega jäi ruutmeetri hind ligikaudu samale tasemele. Pärnu korteri ruutmeetri keskmine hind kasvas aastaga 39 protsenti ja oli veebruaris 1974 eurot.

Jooksvalt on võimalik statistikaga tutvuda kinnisvara hinnastatistika päringukeskkonnas.

Kuise turudünaamikaga saab detailsemalt tutvuda Maa-ameti kodulehel.

Allikas: Maa-ameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.