Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet valmistub avalike ürituste kontrollideks (2022-03-11 08:24:45)

Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) kohtus veebi vahendusel nii kohalike omavalituste kui ka kaubanduskeskuste esindajatega arutamaks koostöövõimalusi. Seda selleks, et tagada ohutu toit nii laatadel ning väliüritustel kui ka kaubanduskeskuste koridorides või nende ees olevatel rendipindadel.

"Avalike ürituste hooaeg, nagu näiteks erinevad laadad, pole enam kaugel. Oluline on, et kõik, kes üritustel või kaubanduskeskuste ajutistel pindadel toitu pakuvad, teeksid seda nõuetekohaselt. Siin on aga väga oluline roll kohalikel omavalitustel ja kaubanduskeskustel," selgitas Põllumajandus- ja Toiduameti toiduosakonna peaspetsialist Keidi Leppik koostöö olulisust.

"Kuna kohalikud omavalitused ja kaubanduskeskused väljastavad vastavalt lube või rendipinda, on neil kaasvastutus tagamaks, et nende territooriumil pakutakse inimestele ohutut toitu. Oluline on, et toidu müüja täidab kõiki talle pandud nõudeid. Selleks, et tarbijate õigused oleksid kaitstud, on keskne roll kõigi poolte koostööl, et tagada ürituse ohutus, sh toiduohutus," selgitas Leppik.

Põllumajandus- ja Toiduamet jätkab avalikel üritustel ja kaubanduskeskuste ajutistel pindadel toidumüüjate kontrollimist. "Peamiselt keskendutakse toidukäitleja teavitamiskohustusele, toidu jälgitavusele ja temperatuurinõuete täitmisele," kirjeldas Leppik.

PTA kontrollib igal aastal üritustel, tänavatel ja maanteede ääres toidumüüjaid. Toidukäitlejad peavad enne tegevuse alustamist teavitama PTA-d enda tegevusest. Igal toidukäitlejal tuleb koostada enesekontrolliplaan, toitu tuleb säilitada ettenähtud temperatuuridel, toit peab olema jälgitav ning tooted nõuetekohaselt märgistatud.

Eelmisel aastal kontrolliti kokku 228 käitlejat, millest enim kontrolle tehti avalikel üritustel (171). Kontrollide tulemusel tuvastati, et 14% käitlejatest polnud oma tegevusest ametit teavitanud. Kõige rohkem oli probleeme toiduteabe esitamisega, enesekontrolliplaaniga, mis oli puudu või puudulik ja jälgitavuse olemasoluga.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

LINNUPELETUSPALL
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
TAIMEKAITSE-VAHENDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.