Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet jälgib kiirguse taset Eestis ööpäevaringselt (2022-02-28 08:21:52)


Automaatseire- ja filterjaamad Eestis. Keskkonnaameti kaart

Keskkonnaamet jälgib pidevalt ioniseeriva kiirguse näitajaid Eestis ja meie lähiriikides. Kiirgustase Eestis ega naaberriikides muutunud ei ole.

"Saame kinnitada, et seoses Ukrainas Tšornobõli tuumajaamas toimuvate sündmustega kiirgusohtu Eesti elanikele ei ole. Mõõdame kiirgustaset Eestis ööpäevaringselt ning hoiame end pidevalt kursis olukorraga ka mujal Euroopas. Meie mõõtejaamad edastavad andmeid ka elektriühenduse katkemise korral," sõnas Keskkonnaameti peadirektor Rainer Vakra.

Eesti kiirgusohust varajase hoiatamise seirevõrk koosneb 15 automaatsest kiirgusseirejaamast, mis mõõdavad reaalajasõhu gammakiirguse taset üle Eesti. Automaatjaamad on olulised võimaliku piiriülese radioloogilise mõju avastamisel kiirgussündmuste korral lähiriikides. Seiretulemusi saab jälgida aadressil https://www.keskkonnaamet.ee/et/varajane-hoiatamine.

Lisaks seirab Keskkonnaamet õhukandeliste osakeste radioaktiivsust Eestis kolmes filterjaamas. Nende abil on võimalik avastada välisõhus ka väga väikeseid muutusi.

Kuigi Postimees kirjutas kiirgustaseme tõusust Tšornobõli eritsoonis, ei ole Ukraina ametlike kanalite mõõtmised kiirgustaseme olulist tõusu kinnitanud. "Ukraina Riikliku Tuumainspektsiooni ametliku teate järgi võis see olla seotud kiirgusallikate ümber paigutamisega turvalisemasse hoiukohta võitolmu suurenemisega õhus, kui maastikku läbivad rasked masinad tolmu üles keerutavad," selgitas Keskkonnaameti kliima- ja kiirgusosakonna nõunik Teet Koitjärv.

Kui kiirgustase Eestis või mõnes lähiriigis peaks muutuma, annab Keskkonnaamet sellest teada.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.