Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet korraldab linnupidajatele infotunni lindude gripist (2022-02-17 09:30:15)

Teisipäeval, 22.02 kell 14.30-16.30 toimub infotund linnupidajatele. Amet annab linnupidajatele ülevaate lindude gripi hetkeolukorrast, selle ennetamisest ja tegevusjuhistest, kui linnud haigestuvad grippi.

Viimastel aastatel on linnupidajate arv suurenenud, eriti just nn hobipidajate osas. Infotunnil on plaanis tutvustada lindude gripi alast olukorda, haiguse ennetamist ja bioturvalisuse meetmeid. Lisaks, kuidas ära tunda lindude grippi ning mida teha, kui tekib haiguse kahtlus.

Põllumajandus- ja Toiduameti loomatervise ja -heaoluosakonna peaspetsialisti Kärt Jaarma sõnul oli eelmine lindude gripi hooaeg väga raske ning ka sellel aastal vaibumise märke ei paista. "Euroopas tuvastatakse jätkuvalt nii kodulindudel kui ka metslindudel lindude grippi. Kuna peagi on taas algamas metslindude ränne, siis lindude gripi oht meie piirkonnas võib suureneda ja kõik linnupidajad peavad selleks valmis olema," selgitas Jaarma infotunni olulisust.

Kuna kõik linnupidajad peavad registreerima oma lindude pidamise koha Põllumajanduse Registrite ja Informatsiooni Ameti (PRIA) loomade registris, siis on infotunnile kaasatud ka PRIA esindajad, kes omalt poolt annavad ülevaate andmete esitamise korrast põllumajandusloomade registrile ja tutvustavad nende esitamist e-PRIAs.

Täna on haigus levinud meie kohalike metslindude seas ja oht kodulindudele on suur. Sellel nädalal tuvastati Eestis taas surnuna leitud luigel lindude gripp Saaremaal. "Seega peavad kodulindude pidajad olema jätkuvalt hoolsad, vältimaks haiguse levikut lindlasse," selgitas Jaarma.

Infotunni kohta leiab täpsemalt lugeda siit.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.