Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Välismaalased esitasid elamisloa taotlusi Eestis töötamiseks sisserände piirarvust rohkem (2022-02-14 08:33:55)


Praeguseks on Politsei- ja Piirivalveamet saanud üle 2100 elamisloa taotluse Eestis töötamiseks ja ettevõtlusega tegelemiseks. Sisserände piirarvu alusel on PPA-l võimalik välismaalastele välja anda vaid 1311 sellist elamisluba.


"Kõik piirarvust üle jäänud taotlused saavad keelduva otsuse. Alternatiiviks on lühiajalise töötamise registreerimine ja viisa alusel Eestis töötamine, mida sisserände piirarvu täitumine ei mõjuta," sõnas PPA identiteedi ja staatuste büroo valdkonna koordineerija Liis Valk.


Tööandja peab välismaalase lühiajalise töötamise enne töötaja tööle asumist registreerima PPA iseteeninduses: https://etaotlus.politsei.ee/ltr/.

Jätkuvalt on võimalik elamisluba taotleda sportlastel ja loomingulistel töötajatel, kellele on piirarvust eraldatud vastavalt 24 ja 25 elamisluba ning ettevõtlusega tegelemiseks, milleks on piirarvu eraldatud 20.

Sisserände piirarvu täitumine ei mõjuta õppimiseks elamisloa taotlejaid, Euroopa Liidu kodanikke ja nende perekonnaliikmeid, samuti Ameerika Ühendriikide, Jaapani ja Ühendkuningriigi kodanikke. Lisaks ei kuulu piirarvu alla inimesed, kes tulevad Eestisse tööle teadlaseks, õppejõuks või info- ja kommunikatsioonitehnoloogia erialale. Samuti ei kuulu piirarvu alla tippspetsialistid või inimesed, kes asuvad tööle iduettevõttesse, planeerivad iduettevõtlusega Eestis tegelema hakata või tegutsevad suurinvestorina. Piirarvu täitumine ei mõjuta ka Eestisse pereliikme juurde tulijate elamisloa taotlemist.

Valitsus kehtestas 2021. aasta sisserände piirarvuks 1315 ja 2020. aastal oli piirarvuks 1314.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.