Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Turuarendustoetuse muudatus annab tegevuste elluviimisele paindlikkust (2022-02-07 08:42:37)

Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas turuarendustoetuse määruse muudatuse, millega luuakse toetuse saajatele võimalus viia toetatav tegevus ellu ja teha kulud pikema tähtaja jooksul, kui seda võimaldas seni kehtinud määrus. Muudatus on oluline koroonaviiruse levikust tulenenud viivituste tõttu, mis on takistanud kavandatud tegevuste elluviimist määratud tähtajaks. Tegevuste elluviimise pikendamist aktsepteeritakse vaid põhjendatud juhtudel.

"Peame arvestama, et maailm on muutunud ning toetusesaajad ei pruugi endast sõltumatutel põhjustel alati jõuda tegevusi algselt plaanitud aja jooksul ellu viia. Allkirjastatud määrusemuudatus võimaldabki põhjendatud juhtudel tegevuste elluviimiseks ettenähtud aega aasta võrra pikendada," selgitas Urmas Kruuse.

Turuarendustoetust makstakse riigieelarvest ja selle eesmärk on edendada põllumajandus- ja toidusektori konkurentsivõimet. Toetust saavad taotleda toiduainetööstuse või põllumajandustoodete tootmise valdkonnas tegutsevad mittetulundusühingud või Euroopa Liidu ühise põllumajanduspoliitika rakendamise seaduse alusel ja korras tunnustatud tootjarühmad.

"Praegu on eriti oluline toetada kontaktide loomist välisturgudel ning kui peaks juhtuma, et mõni rahvusvaheline mess lükatakse vahetult enne toimumist edasi, kuid toetusesaaja on juba heas usus kulusid teinud, on võimalik tegevus esitatud taotluse alusel ellu viia pikema aja jooksul," ütles maaeluminister Kruuse.

Uus turuarendustoetuse taotlusvoor on avatud 1.-15. veebruarini. Tänavu saab toetust taotleda välisriigis või rahvusvahelisel virtuaalselt toimuval messil osalemiseks, välisriigis toimuva turundusürituse korraldamiseks või messi külastamiseks.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.