Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet keelas 2021. aastal 293 saadetise sisseveo kolmandatest riikidest (2022-02-07 08:39:59)

Eelmisel aastal saatis amet päritoluriiki tagasi seitse koera, toidutooteid, seemneid ja taimseid saaduseid. Samuti saadeti tooteid hävitamisele.

Põllumajandus- ja Toiduameti piirikontrolli osakonna juhataja Regina Pihlaka sõnul saadeti piirilt tagasi peamiselt postisaadetisega saabunud seemned. "Kõik seemned, mis tellitakse peavad vastama nõuetele ja seemnepartiil peab kaasas olema fütosanitaarsertifikaat. Viimase puudumine on peamine põhjus, miks seemned tellijani ei jõua," kirjeldas Pihlakas.

Piirilt saadeti toitu tagasi viiel juhul, kokku 50456 kg, millest 40851 kg moodustas searasv, 9504 kg liittoidud, 100 kg piimatooted ning üks kg kalatooted. Toiduainete kõrval on amet päritoluriiki tagasi saatnud ka seitse koera, sest puudusid vastavad sertifikaadid.

Hävitamisele saadeti üheksa saadetiste nõuetele mittevastavat puidust pakkematerjali. Lisaks tuli hävitada 15 loomset päritolu toodete saadetist, kokku 1550 kg, millest 66 kg moodustasid piimatooted, 1350 kg loomne sööt, 14 kg želatiin, 14 kg loomne rasv, viis kg mesindussaadused, 86 kg toidulisandid ning 15 kg liittoidud. "Peamiselt puudus tootel nõuetekohane sertifikaat, kuid mõned tooted pärinesid ka riigist, kust tooteid ei tohi importida," selgitas Pihlakas.

"Nii ettevõtjad kui ka tavakodanikud peavad toodete importimisel või tellimisel veenduma, et tooted oleksid nõuetekohased ja omaksid vastavat sertifikaati. Lisaks tuleks kindlasti eelnevalt tutvuda, millistest riikidest on lubatud Eestisse loomset toitu ja muid loomseid tooteid, taimi ja seemneid importida või tellida," soovitab Pihlakas. Sertifikaat on päritoluriigi pädeva asutuse väljastatud dokument, mis tõendab toodete ohutust nii inimeste kui loomade tervisele. Elusloomade puhul tõendab sertifikaat, et loomad on terved ja neile on tehtud kõik vajalikud uuringud ja vaktsineerimised. Taimede puhul tõendab, et seemned või taimed ja taimsed tooted on vabad taimehaigustest ning taimekahjuritest.

Eraldi juhib amet tähelepanu Suurbritanniast toodavatele või tellitavatele loomadele ja kaupadele, kuna alates 01.01.2021 kehtivad Suurbritannia osas täpselt samad tingimused kui kõikide teiste EL väliste riikide osas.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.