Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet: inimese heaolu on oluline, samamoodi ka looma oma (2022-01-28 09:23:25)

Tallinna linna poolt edastatud ametiabitaotluse korras ja koostöös Politsei- ja Piirivalveametiga ning Tallinna linna sotsiaaltöötaja kaasabil, võeti täna ära ühe loomapidaja koer. Loomaomaniku kohta on esitatud aastate jooksul palju kaebuseid, sh ka selle piirkonna elanike poolt. Loom võeti ära, sest oli oht looma elule ja tervisele.

"Arvestades Mustamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaaltöötajatele ja Munitsipaal politseile laekunud kaebuseid ning täna nähtut, oli looma äravõtmisega seotud otsus ainuvõimalikuks lahenduseks aastaid kestnud probleemidele," ütles Kristel Vaino, Mustamäe Linnaosa Valitsuse sotsiaaltöö talituse juhataja.

Põllumajandus- ja Toiduameti põhja regiooni peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul arvestati looma äravõtmisel loomapidaja loomapidamistingimusi, tunnistajate ütlusi, loomaomaniku võimet oma hoolealuse eest hoolitseda ning kohaliku omavalitsuse sotsiaaltöötaja poolset hinnangut.

"Amet kontrollis koera pidamise tingimusi viimati eelmisel aastal ning andis piisavalt aega olukorra parandamiseks, mida ei toimunud ning loomaomanik hoidus ametiga suhtlusest," kirjeldas Kukk.

"On kahetsusväärne, et kui juhiti tähelepanu koera vajadustega arvestamisele, ähvardas omanik korduvalt looma tappa. Seetõttu tuli teha raske otsus, arvestades reaalset ohtu koera elule ja tervisele," selgitas Kukk.

Looma äravõtmise puhul on tegemist äärmusliku meetmega, mida amet rakendab alles siis, kui muud meetmed looma heaolu tagamiseks pole andnud tulemusi. Ka antud juhul anti loomapidajale võimalus olukorda parandada, kuid see meede ei olnud tulemuslik. Loomakaitseseadus seab kindlad reeglid, mis peavad tagama loomade kaitse inimese tegevuse või tegevusetuse eest. Nendest lähtudes ning arvestades, et looma jätmine senisesse asukohta ohustab tema tervist või elu, tuli ametil käituda vastavalt.

Looma võttes võtad ka vastutuse ja kohustuse looma heaolu ja tervise eest.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.