Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaamet avab ebaseaduslikult suletud kallasradasid (2022-01-26 09:09:01)

Viimase viie aasta jooksul on Keskkonnaameti järelevalve teinud ligi 450 kontrollkäiku, mille eesmärk on ranna või kalda ehituskeeluvööndi kaitse. Selle käigus on amet ehituskeeluvööndisse rajatud ehitiste tõttu alustanud üle 70 väärteomenetluse ja poolsada haldusmenetlust.

Keskkonnaameti peadirektori Rainer Vakra sõnul tuleb igal aastal ette ka juhtumeid, kus keskkonnainspektori sekkumise järel likvideerib kodanik oma ebaseadusliku ehitise või aia kohe. "Sel juhul pole me menetlust alustanud, sest karistamine ega menetlemine ei ole meie jaoks eesmärk omaette. Meie eesmärk on kehtiva seaduse jõustamine," ütles Rainer Vakra.

Keskkonnaamet võtab oma rolli seaduse täitjana tõsiselt ning teeb ehituskeeluvööndi piirangute täitmise järelevalvet kehtiva seaduse järgi ka edaspidi. Seda tööd teeb Keskkonnaamet igal aastal oma tööplaanide ja ohuhinnangute alusel olemasolevate vahendite piirides.

"Kui kodanikele tundub, et mõnda kallasrada tõkestatakse ebaseaduslikult, võib sellest teatada riigiinfo telefonile 1247. Selle kaudu jõuab teade Keskkonnaameti järelevalveosakonnale, kes saab teatele vastavalt vajadusele reageerida," kinnitas Rainer Vakra.

Sõltumata veekogu ranna- või kaldavööndi koosluste enda loodusväärtustest on neil oluline roll rohekoridoridena ja veekogude puhvritena. Nende vööndite looduslikul kujul säilitamine aitab inimtegevusest tingitud ja pinnaveega kanduvat hajureostust, erosiooni ja muid negatiivseid mõjusid loodusele vältida.Allikas: Keskkonnaameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.