Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Erki Savisaar: Ahjuküttest ei pea keegi loobuma (2022-01-18 08:27:59)

Keskkonnaminister Erki Savisaar kinnitab, et Keskkonnaministeerium ei kutsu kedagi üles ahjuküttest loobuma ning lükkab ümber meedias leviva sellekohase valeinfo. Keskkonnaministeeriumi väljatöötatava toetusmeetme eesmärk pole, et inimesed enam ahju ei kütaks. Plaanitava meetmega on kavas vähendada küttest tekkivat saastet piirkondades, kus see enim mõju avaldab.

Savisaare sõnul hakatakse Euroopa regionaalarengu fondist rahastatava meetmega toetama elamute liitumist kaugküttevõrguga või tahkel kütusel põhineva kütteseadme uuendamist, et vähendada tiheasustuspiirkondades õhusaastet. "Meede sisaldab ka toetust vanade ahjude asendamiseks vähem saastavate ahjude vastu. Tänapäeval on turul saadaval tahkel kütusel põhinevad küttekolded, kus põlemine on kõrge jõudlusega ja tõhus ning vastab heitkoguste osas rangematele eeskirjadele," selgitas keskkonnaminister.


Eestis on palju vanu ahje ja keskküttekatlaid, mille uutega asendamine saaste vähendamisele kaasa aitaks. Praeguse kava järgi saaks kõige varem selle aasta lõpus avatavast meetmest toetust küsida vana ahju uue, vähem saastavaga asendamiseks, aga ka näiteks vana keskküttekatla asendamiseks soojuspumbaga või siis elamu liitmiseks kaugküttevõrku. Lahendusi on erinevaid, need sõltuvad eeskätt inimese soovidest ning piirkonna eripärast.

Hõredalt asustatud piirkondadest pole ahiküttest tekkiv saaste üldjuhul probleem. "Kriisivalmiduse seisukohalt on erinevate sõltumatute kütmisvõimaluste olemasolu väga oluline ning soovitus on omada kütmiseks mitmeid erinevaid lahendusi, sealhulgas nii ahjusid, pliite kui ka kaminaid," ütles Savisaar.

Keskkonnaministeerium töötab hetkel välja Euroopa regionaalarengu fondist rahastatavat toetusmeedet, mille eesmärk on õhukvaliteedi parandamine, säästlik energiatarbimine, taastuvenergia ja kasvuhoonegaaside heitkoguste vähendamine. Meetme nimi on "Elamute liitumine kaugküttevõrkudega või tahkel kütusel põhineva kütteseadme uuendamine". Plaan on toetada ligi 2000 elamut.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.