Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet võttis Läänemaal omanikult ära 14 veist (2022-01-17 08:06:17)

Amet võõrandas loomaomanikult veised, sest nende heaolu polnud tagatud ja nende tervis oli ohus.

Põllumajandus- ja Toiduameti lääne regiooni juhataja asetäitja Terje Operi sõnul võttis amet täna Koluvere külas loomaomanikult kokku ära 2 pulli, 7 lehma ja 5 vasikat. "Loomad transporditakse teise loomapidamiskohta, kus nendele tagatakse vajalikud tingimused," kinnitas Oper.

Loomaomanikul oli varem üle sajapealine kari, kuid amet tuvastas väga palju puuduseid. "Loomade omanik ei võimaldanud ametil teostada loomadel vajalikke uuringuid, puudusid kõrvamärgid, loomadele ei võimaldatud vajalikku ravi, samuti oli loomade arvestus puudulik. Loomade heaolu polnud tagatud, sest puudus varjumisvõimalus, karjamaal vedelesid silokiled, mis on ohuks loomadele, kes võivad need ära süüa. Lisaks olid karjas üheskoos noorloomadega aastaringselt pullid, mis tähendas suguluspaaritust ja paaritust juba väga noorte loomadega," kirjeldas Oper.

Loomade omanik realiseeris suurema hulga loomi ning karja jäi neliteist isendit, nende seas kaks pulli, kes olid saavutanud suguküpsuse. "Kuna omanik ei eraldanud karjast pulle, siis tekkis taaskord oht suguluspaarituseks ja noortele emasloomadele, keda ei tohiks paaritada. Seega tuli ametil loomad võõrandada, et tagada nende heaolu," selgitas Oper.

Põllumajandus- ja Toiduamet tänab Politsei ja Piirivalveameti ametnike kohapealse korra tagamise eest.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.