Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Aretusel tuleb tagada koertele kõik vajalikud tingimused (2021-12-20 09:33:18)

Eesti Kennelliit tõhustab järelevalvet Eesti kennelite aretus- ja kasvatustingimuste üle. Tõukoerte aretamine ei tohi tulla loomade heaolu arvelt.

Eesti Kennelliit taunib asjaolu, et Eestis on kenneleid, kes ei pea kinni tõukoerte aretamisel ja kasvatamisel nõuetekohastest reeglitest ja tingimustest. Kennelliidu ülesanne on kaasa aidata tervete tõukoerte aretus- ning koerte pidamise heade tavade ning loomasõbraliku keskkonna info levitamisele. Viimasel ajal on Eestis avalikustatud nii mõnedki nn kutsikavabrikud, kus koerte pidamise tingimused on täiesti mitterahuldavad.

Eesti Kennelliidu juhatuse esimees Kersti Paju sõnab: "Kennelliit kavatseb tõhustada kennelite üle järelevalvet. Näiteks oleme juba pisteliselt nõudnud enne pesakondade tõuregistrisse kandmist pesakondade ja vanemate DNA-analüüse, et olla kindel põlvnevuse tõesuses. Seda nõuet kavatseme järjepidevalt rakendada ka edaspidi." Kennelliit teeb omalt poolt kõik, et ebarahuldavates tingimustes aretatavate ja kasvatatavate koerte omanikud avalikustada ning aretusõigustest ja kennelnimest ilma jätta.

Põllumajandus- ja Toiduameti põhja regiooni peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul on väga oluline, et kõik panustaksid sellesse, et Eestis poleks nn kutsikavabrikuid. "Amet on sellel kuul võtnud omanikelt ära nii koeri kui ka kasse, kes elasid väga halbades tingimustes ning olid haiged. Teeme kõik, et need loomad saaksid vajaliku ravi ja leiaksid uue kodu," kinnitab Kukk.

Selleks, et nn kutsikavabrikuid poleks, saame panustada kõik, kes soovivad endale koera või kassi soetada. Oluline on veenduda, soovitud lemmik pärineb hooliva ja vastutustundliku omaniku majapidamisest. Vajadusel küsida ka tõendust nii sugupuu kui ka tervise kohta ja vähimagi kahtluse korral kaup katki jätta. "Alati tuleb tutvuda looma kasvatustingimustega. Kunagi ei tohiks ostu sooritada pelgalt e-kanalites edastatud teabe põhjal," sõnas Kukk.Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti ning Eesti Kennelliidu pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.