Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei hoiatab: Pärnu lahe jääolud on muutlikud (2021-12-17 08:42:54)


Viimaste päevade sulailmad on muutnud Pärnu lahe jää ebastabiilseks ja politsei soovitab jääle praegu mitte minna.

Pärnu politseijaoskonna merepääste- ja piirikontrolligrupi välijuht Janek Pinta rääkis, et viimase nädala soojemad ilmad on muutnud Pärnu lahe merejää hapraks. "Ilmad on olnud muutlikud ja sellega koos on muutunud ka jääolud. Muutlik tuul ja plusskraadid on jäässe tekitanud pragusid ja mitmel pool kaldaäärsetel aladel on jää täiesti lahti," sõnas Pinta.

Pinta sõnul tuleb praegu Pärnu lahe jääle minnes olla väga tähelepanelik ja ettevaatlik, kuid veel parem on praeguste soojemate ilmadega jääle üldse mitte minna. "Jääolud on praegu nii muutlikud, et parem on end mitte ohtu seada ja jääle üldse mitte minna," ütles Pinta ning soovitas inimestel oodata taas külmemaid ilmu, mil jää taas kindlalt kandma hakkab.

Enne jääle minekut tuleks end alati jääoludega kurssi viia ning uurida, millisest kohast on ohutu jääle minna. Jääle minnes tuleb riietuda vastavalt ilmastikule, võtta kaasa laetud telefon ja jäänaasklid. Võimalusel tuleks jääle minna kellegagi koos. Ohu korral tuleb helistada 112.

Allikas: PPA teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.