Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Põllumajandus- ja Toiduamet võttis Sillamäel omanikult ära 94 koera (2021-12-07 13:37:29)


Päästetud koer

Reedel toimunud päästeoperatsiooni käigus võeti omanikult ära chihuahuasid meenutavad koerad. Loomad on saanud toibuda ning veterinaararstid on alustanud nende ülevaatusega.

Põllumajandus- ja Toiduameti põhja regiooni peaspetsialisti Tiina Kuke sõnul on koerad saanud süüa, juua ja uue keskkonnaga kohaneda. "Koerad on hetkel Pärnu ja Tallinna hoiupaikades, kus neil on olnud aega toibuda. Veterinaarid alustavad koerte ülevaatusega," selgitas Kukk.

Koerte tervislik seisund on halb. "Kahjuks on väga paljudel koertel probleemid silmadega, mistõttu vajavad loomad erilist hoolt ja ravi. Samuti on osad koerad tiined," kirjeldas Kukk koerte olukorda.

"Täname kõiki, kes on andud teada, et on valmis koertele uut kodu pakkuma. Kuna loomade tervist alles hinnatakse ning nende raviga pole veel alustatud, siis koeri ei saa veel uuetele omanikele loovutada," selgitas Kukk.

Amet annab kindlasti teada, kui koerad on loovutusvalmis.

Siiras tänu Varjupaikade MTÜ-le, kes leidis kiiresti koertele hoiukohad, Heiki Valnerile, kes oma isikliku autoga aitas koeri transportida ning Politsei- ja Piirivalveameti kahele patrullile, kes kohapeal olukorda turvasid.

 

Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.