Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Veelindu toites teeb inimene talle kahju (2021-12-03 09:12:49)


Keskkonnaamet meenutab, et sinikael-parte, kühmnokk-luiki ja teisi veelinde ei tohiks toita, sest muidu ei soovi linnud enam loomuomaselt rännata. Inimese käest saadava toiduga harjunud linnud jäävad Eestisse talvituma ning võivad pakase saabudes hukkuda.

Kui esmapilgul tundub metsloomade ja nende seas lindude toitmine heategu, siis sageli teeb see neile kahju ja muudab inimesest sõltuvaks. Toiduga inimese lähedusse peatuma meelitatud veelinnud muutuvad nõrgaks ja kaotavad olulise osa oma instinktidest.

"Olukord, kus veelinnud ei lenda lõunapoolsetele aladele, mõjub neile laastavalt ning nad võivad halvimal juhul isegi hukkuda. Seda põhjusel, et ilmade külmenedes ja loodusliku toidu kättesaadavuse vähenedes satuvad nad meie tingimustes raskustesse," sõnas Keskkonnaameti looduskaitse peaspetsialist Tõnu Talvi.

Rändest loobunud linnud muutuvad kiskjatele kergeks saagiks. Toidukohtades ebatavaliselt tiheli veelinnud nakatuvad omakorda kergemini haigustesse, levitades haigusi ja parasiite nii omavahel kui ka inimestele.

Veelindude jaoks on parim käituda aastatuhandete jooksul kujunenud looduslike ajendite järgi. Talve saabudes ja loodusliku toidubaasi vähenedes on neile parim lennata talvitumiseks sobivamatele aladele.

Allikas: Keskkonnaameti pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.