Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Vereta Jahil sai sarved pähe Enel Lepik (2021-11-19 07:36:12)


Liuglev orav. Foto: Enel Lepik


RMK eriauhinna pälvis Ingmar Muusikuse foto müravatest karudest


Loodusfotovõistluse Vereta Jaht tänavuseks võidutööks kuulutati üksmeelselt Enel Lepiku foto liuglevast oravast. Tänasel fotonäituse avamisel RMK Metsamaja hoovis tunnustati parimate loodusfotode tegijaid ning tutvustati võidupilte.

Vereta Jahi peakorraldaja Tiit Hundi sõnul peeti fotojahti sarnaselt eelmise aastaga ka tänavu kaks korda. Kevadel püüdis iga fotograaf parimaid hetki kaamerasse just talle meelepärases piirkonnas. Septembri eelviimasel nädalavahetusel aga toimus ühine traditsiooniline fotovõistlus, kus seekord jäädvustati Viljandimaale omaseid liike ja maastikke Alam-Pedja looduskaitsealal ja Võrtsjärve ümbruses.

RMK ja Overalli korraldatavast fotojahist võttis osa kokku 39 fotograafi, kel õnnestus jäädvustada nii suur- kui väikeulukeid, linde, roomajaid, kahepaikseid, putukaid ja ämblikke.

"Häid pilte oli palju, kuid seekord oli ˛üriil tavapäratu üksmeel parima Vereta Jahi pildi valikul. Peaauhinna ehk sarvilise viikingimütsi ning auhinna Overallilt pälvis Enel Lepik pildiga liuglevast oravast, kel käbi suus ja kärbsed kannul. Jah, ega orav ole meie metsades haruldane loom, aga silma jääb ta oma väheldase koguga pigem harva ja enamasti tüvel ronides või oksal istudes. See dünaamiline oravapilt koos oma lisadega, käbi ja kärbeste näol, väärib igati Vereta Jahi meistritiitlit," lausus Tiit Hunt.

Lisaks andis ˛ürii eriauhinnad järgmistele loodusfotograafidele:

· RMK auhind - Ingmar Muusikus. Müravad karud.

· Ajakirja Eesti Loodus auhind. Heiko Kruusi. Suur-kirjurähn röövikuga.

· Ajakirja Eesti Mets auhind - Jüri Etverk. Händkakk.

· Ajakirja Horisont auhind - Peeter Sink. Metskitse lend.

· Ajakirja Eesti Jahimees auhind - Jüri Etverk. Kobras

· Eesti Jahimeeste Seltsi auhind - Andres Ennok. Põdrad, üks nagu vasarhai.

· Tallinna Loomaaia auhind - Taavi Nagel. Susi põllul...

· Hotell Pesa auhind - Tõnu Noorits. Kakupalu nõgikikkad.

· Looduse Omnibussi auhind - Jüri Etverk. Pardipere.

Näitust Vereta Jahi parimatest piltidest saab näha esmakordselt välinäitusena RMK Metsamaja (Toompuiestee 24, Tallinn) hoovis kuni veebruari lõpuni. Seega saab pilte vaadata ööpäev läbi, kaamoseajal vaid tasub kaasa võtta taskulamp - nii nagu pimedaga matkarajalgi liikudes.

Galerii auhinnatud fotodega leiab RMK Flickerist.

Tänavuse aasta Vereta Jahi saakloomaks oli ameerika naarits ehk mink, paraku ei sattunud see väike loom ühegi fotograafi vaatevälja.

Vereta Jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta Jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.Vereta Jahti korraldavad Riigimetsa Majandamise Keskus (RMK) ja Overall Eesti AS.


Allikas: RMK pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.