Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Maaeluminister: tootmissisendite hinnatõus valmistab mitmele sektorile tõsist peavalu (2021-11-16 08:53:03)

Euroopa Liidu põllumajandus- ja kalandusministrite nõukogu 15.11.2021 istungiI oli peamiseks aruteluteemaks liidu põllumajandusturgude hetkeseis.

"Euroopa Komisjoni hinnanguga, et pärast COVID-19 kriisiga seotud liikumispiirangutest loobumist on põllumajanduse ja toidutootmise sektor hakanud taastuma, võib nõustuda, kuid mitme sektori jaoks valmistavad peavalu sisendihinnad," tõi välja kohtumisel osalenud maaeluminister Urmas Kruuse.

"Probleemiks on eelkõige ostusööda ja energia hinnatõus. Näiteks piimasektoris on hind jõudnud küll juba kriisieelsele tasemele, ent sisendihindade tõusu tõttu on piimasektor ikkagi suurtes raskustes," ütles Kruuse.

Sealihasektori puhul toetas Eesti liidu liikmesriikide Euroopa Komisjonile esitatud taotlust võtta erakorralisi meetmeid, kuna mitu tegurit - nagu kõrged sööda- ja energiahinnad, sigade Aafrika katk ja koroonapandeemia mõjud - on just sellele sektorile mõjunud muret tekitavalt.

"Ootame komisjonilt põllumajandusturgudel toimuva asjus endiselt tihedat koostööd ja kiiret reageerimist olukorra halvenemise korral ning valmisolekut täiendavate Euroopa Liidu meetmetega sekkumiseks," rõhutas Kruuse oma tänases sõnavõtus. "Euroopa Liidu siseturu toimimine ja kaupade vaba liikumine on meie kõigi huvides."

Lisaks allkirjastasid tänasel põllumajanduse ja kalandusnõukogu istungil initsiatiivis Bioeast osaleva 11 riigi ministrid ühisdeklaratsiooni, millega kinnitatakse toetust bioressursside säästvale ja kliimamuutuste mõju vähendavale kasutusele Kesk- ja Ida-Euroopa riikides. Potentsiaali koostööks nähakse nii projektide kavandamises ja elluviimises, ühishuvide edendamises kui ka heade tavade jagamises ringbiomajanduse valdkonnas.

Eesti kõrval andsid ühisdeklaratsioonile oma allkirja ka Tšehhi, Ungari, Poola, Slovakkia, Bulgaaria, Horvaatia, Läti, Leedu, Rumeenia ja Sloveenia ministrid.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.