Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PTA tuvastas taas oliivõlipettuse (2021-10-27 09:17:25)


Põllumajandus- ja Toiduamet (PTA) tuvastas septembris läbiviidud plaaniliste oliivõli kontrollide käigus esitatud kategooriale mittevastava oliiviõli. Mittevastavaks tooteks osutus Ondoliva extra virgin oliiviõli 500 ml, päritolumaa Hispaania, partii nr L15629 155, parim enne 29.03.2023. Oliivõli maaletooja on OÜ Interaltus.

PTA kalapüügi- ja turukorralduse osakonna juhataja Kaija Uuskami sõnul võetiseptembris proov tootest ONDOLIVA EXTRA VIRGIN OLIVE OIL. "Kuna proovi tulemusi arvestades pole ONDOLIVA EXTRA VIRGIN OLIVE OIL 500ml (päritolumaa Hispaania, partii L15629 155, parim enne 29.03.2023) puhul tegemist ekstra neitsioliiviõli kategooriale vastava tootega, vaid madalama neitsioliiviõli kategooriaga. Tegemist on pettusega ja tarbijate eksitamisega, mistõttu kohustati ettevõtet kõnealuse õli turustamine lõpetama, teavitama tarbijaid nõuetele mittevastavast õlist ja võimaldama toote kauplusesse tagastamine," selgitas Uuskam.

Tarbijad saavad nimetatud partiinumbriga oliiviõli tagastada kaupluseketti, kust see osteti. "Tagastada võib ka juba avatud, osaliselt või täielikult kasutatud oliivõli vastavast partiist. Juhul kui tarbijatel tekib probleeme oliivõli tagastamisega, palume sellest ametit kindlasti teavitada," rõhutas Uuskam.

Ettevõtte kinnitusel on ta peale tulemustest teadasaamist peatanud vastava partii oliiviõli turustamise ning alustanud mittevastavaks osutunud toodete tagasikutsumist. Amet teavitas järelevalvetulemustest ka tootjariigi pädevat asutust, kes tegeleb juhtumiga tootja juures.

Oliiviõli hind on teatavate omaduste tõttu teiste taimeõlidega võrreldes suhteliselt kõrge. Seda silmas pidades on oliiviõli suhtes sätestatud turustusnormid. Õlide etiketil peavad olema ka õlikategooriat käsitlevad andmed, näiteks ekstra neitsioliiviõli: "kõrge kvaliteediga mehhaanilisel teel esimesel pressimisel oliividest saadud õli" või neitsioliiviõli: "mehhaaniliselt esimesel pressimisel oliividest saadud õli".Allikas: Põllumajandus- ja Toiduameti pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.