Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Ohjeldamatud nutirobotid võivad pahaaimamatu omaniku taskust viia tuhandeid eurosid (2021-10-22 08:12:11)


Koduses majapidamises iseseisvalt tegutsevad robotabilised ei pruugigi olla alati nii nutikad, mõjudes oma usaldavate omanike rahakotile laastavalt. "Sekeldustesse sattunud robotniidukite remondihüvitised ulatuvad enamasti 1700-2200 euro juurde," sõnab Seesami kodukindlustuse tootejuht Dagmar Gilden.

"Esikohal on kindlasti juhtumid aias, ainuüksi juulis registreerisime 10 robotniidukitega seotud kahjujuhtumit," toob Seesami esindaja välja. Tema sõnul on levinud põhjuseks õnnetused, kus niiduk sõidab tiiki, porilompi või jääb kinni vihmaveerenni ning elektroonikakomponendid saavad niiskuse käes kahjustada. "Järjest enam juhtub aga seda, et niidukile saab saatuslikuks hoopis pereliige või külaline, kes temast autoga üle sõidab. Selliste olukordade vältimiseks võiks kutsutud külalistele mainida, et hoovis võib toimetada robot või piirata roboti liikumisala nii, et tal poleks võimalustki sissesõiduteele sattuda," jagab Gilden nõu.

Kindlustuse mõttes kuuluvad nutikad koduabilised koduse vara alla. "Kuna sõltuvalt kodukindlustuse pakkujast ja kindlustuskaitsetest on tingimused erinevad, tasub alati veenduda, et nutiabilised oleksid samuti kindlustatud," lisab Gilden ja annab nõu, mida teha kõige sagedasemate õnnetusjuhtumite vältimiseks.

Puhasta, aga mitte survepesuriga

Enne kui niiduk talvekorterisse viia, tasub masin korralikult puhastada. Seda ei tohi kindlasti teha survepesuriga, mis võib vee läbi tihendi suruda või kahjustada niiduki õrnemaid osi. "Puhastamiseks sobivad tootjate esindajate sõnul näiteks pehmemad harjad, suruõhk või lihtne niiske lapp, millega põhi ja masina korpus hoolikalt üle käia. Lisaks võiks puhastada ka laadimisjaama," soovitab Gilden.

Lae aku täis

"Niidukit pikemaks ajaks seisma jättes soovitavad tootjad robotniiduki aku täis laadida," rõhutas kodukindlustuse spetsialist. Samamoodi tuleks aku laadimisest alustada ka kevadhooaja alguses, et masin talveunest taas üles äratada.

Käi hoolduses

Et niidukil oleks pikk eluiga, peaks selle korra aastas viima ka hooldusesse, kus kontrollitakse masin üle ja viiakse läbi tarkvarauuendus. "Hooldus soovitatakse läbi viia sügistalvisel perioodil, aga tegelikult võib seda edukalt ka kevadhooaja alguses teha," soovitab Gilden.

Robot külma ei armasta

Lisaks tasub meeles pidada, et niidukit soovitatakse hoida pigem soojemates ruumides - külma ja miinuskraade need seadmed ei armasta.

Mõtle roboti liikumine aias läbi

Gildeni sõnul on niidukitest üle sõitmine aina levinum probleem ning täna moodustavad sellised kahjud isegi kuni 40% kõikidest nutirobotitega seotud kahjujuhtumitest. Need summad ei ole mitte väikesed: "Näiteks tagurdas üks kindlustusvõtja sõidukiga niidukile otsa, mille remondiga seotud kulud ulatusid 2700 euroni. Selliste olukordade vältimiseks oleks hea piiritleda väga täpselt alad, kus robot liikuda saab. Ka külalistele tasub enne saabumist mainida, et aias võib robot liikvel olla," annab Gilden nõu.

Allikas: Turundusartikkel


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.