Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Sügisretk loodava Sõrve looduskaitseala toetuseks (2021-10-22 08:02:12)


Pühapäeval, 24. oktoobril 2021

Ilm rahuneb, sajud lõppevad ja pühapäev paistab Sõrves päike. On põlislooduse päev ja teeme retke loodava Sõrve looduskaitseala maastikele ning sellele järgnevale looduse pärastlõunale Muraste Looduskooli õuele. Tallinna lähistele Harku ja Saue valda moodustataval Sõrve looduskaitsealal on palju väärtusi.

Siin leidub Põhja-Eestile iseloomulikke looalasid, metsi ja niite, mis on unikaalsed terves Euroopas, rabakooslusi (neist suurim Muraste raba), lamminiite Vääna jõe kallastel, vanu palu-
ja nõmmemännikuid ning soo- ja laanemetsi. Sõrvel on põnev ajalugu, siinsest muinaskülast on pärit Taani kuninga vasall, kes sai nimeks Clemens Estonus / Clemens Esto. Nii on kirjas 1240. aastal ilmunud Taani Hindamisraamatus. Püüame looduses aimata neid teid ja radu, kus see meie rahvale vist vaat et üks nimepanijaid võis siinkandis oma maavalduste vahet kaheksasada aastat tagasi liikuda, Sõrve, Liikva ja Vatsla külad. Moodustatavale looduskaitsealale jääb ka mitmeid põnevaid Esimese Maailmasõja aegseid Peeter Suure merekindluse rajatisi. Tallinna lähedale uue 2300 hektari suuruse looduskaitseala loomisele on ohuks soov sinna rajada kaevandusi, kogumahus üle 500 hektari.

Retke juhivad ning Sõrve loodus ja ajaloo väärtusi tutvustavad loodushoidjad Val Rajasaar, Lauri Klein, Uudo Timm ning ajaloolane Heinart Puhkim.
Pärast retke Muraste looduskooli õuel jätkub arutelu looduskaitseala loomise toetuseks.
Söögid-joogid kaasa.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 10.00. Muraste Looduskooli juurest Sõrve kell 11.00. Muraste Looduskooli õuel vestlusring 14.30. Tagasi Tallinnas kell 17.00

Sõidu hind koos lõkkekohviga 20 eurot. Õpilastele 10 eurot. Lapsed, kes koolis ei käi tasuta.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297.

Bussisõidul kanname maske.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetavad Tallinna Keskkonna- ja
Kommunaalamet ning Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Jälgime nii bussisõidul kui retkel Valitsuse ja Terviseameti nõudeid
ning soovitusi.
 
Allikas: Looduse Omnibussi teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.