Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
PPA lähetab Leetu politseiüksuse ESTPOL5 seni suurima meeskonna (2021-10-11 08:14:19)


Leetu lähetatav üksus koosneb 16 politseinikust, kelle hulgas on ka droonimeeskond ja kaks koerajuhti koos koertega. Meeskond asub Leedu poole teele esmaspäeval, 11. oktoobril.

Politseiüksuse ülesanne on koostöös Leedu kolleegidega sealse piirilõigu õhuseire ning ebaseadusliku sisserände tõkestamine Valgevenest Leetu. Osa meeskonnast asub tööle sisserändajate kinnipidamis- ja majutuskeskustes, kus politseinike ülesanne on valvamine ja korra tagamine. Seekordse lähetuse pikkus on sarnaselt eelmistele üks kuu.

Siseminister Kristian Jaani ütles, et Eesti on Leedule võitluses Valgevenest lähtuva illegaalse immigratsiooni survega oluline koostööpartner ja meie panust hinnatakse seal väga kõrgelt. "Koostöös saame hübriidrünnakust tingitud olukorraga edukalt hakkama. On väga oluline, et meil on võimalus aidata Leedut kohapeal ja usun, et meie inimesed toovad tagasi väärt kogemuse," ütles Jaani.

PPA rahvusvahelise koostöö büroo juhi Reet Zeisigi sõnul on nii politsei tervikuna kui ka kolm senist Leedus käinud meeskonda saanud väga tugeva kogemuse võrra rikkamaks. "Meie jaoks on väga oluline abistada hädasolevaid sõpru, niikaua, kui seda abi vajatakse, sest nii teeme kõik endast oleneva, et vajadusel tuldaks appi ka meile. Seni Leedus tööd teinud Eesti politseinikud on saanud harukordse kogemuse, kuidas ühiste eesmärkide nimel samu väärtusi kandvate kolleegidega õlg õla kõrval massilist sisserännet ning selle mõjusid ohjata," rääkis Zeisig.

Käesolev lähetus on järjekorras neljas ning senistest suurim -varasemalt on PPA lähetanud Leetu kümneliikmelisi politseiüksusi. Esimese ESTPOL5 meeskonna saatis Eesti Leetu 7. juulil. ESTPOL5 abistab Leedut Eesti-Leedu kahepoolse lepingu alusel.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.