Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Politsei- ja Piirivalveameti ööpäevasündmused (2021-09-29 08:06:43)


Möödunud ööpäeval registreeriti Politsei- ja Piirivalveametis 81 avaldust ja teadet kuritegudest. Nende hulgas 41 varavastast kuritegu, sh 21 vargust, neist kaks eluruumidest. Registreeriti kolm inimvigastustega liiklusõnnetust, milles sai vigastada neli inimest. Alkoholijoobes sõidukijuhte tabati 14, narkojoobes sõidukijuhte üks.

PÕHJA PREFEKTUUR

Tallinn

Kehaline väärkohtlemine

27. septembril teatati, et Kristiines Rahumäe teel lõid tundmatud mehed 25-aastast ja 36-aastast meest. Kiirabi toimetas kannatanud haiglasse. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Vargus

27. septembril teatati, et Lasnamäel Valge tänaval on panipaiga uks lõhutud ja sealt varastatud erinevaid asju. Kahju 210 eurot.

Kelmused

24. septembril helistati 73-aastasele Lasnamäel elavale naisele väidetavalt Swedbankist, paluti sisestada oma PIN-koodid, paigaldati telefoni AnyDesk programm ja kanti tema kontolt edasi 5370 eurot.

24. septembril helistas 35-aastasele Lasnamäel elavale mehele väidetav Swedbanki töötaja, kes ütles, et keegi tahab mehe kontolt raha üle kanda ning kui mees soovib seda tehingut blokeerida, peab ta kohe sisenema oma internetipanka. Mees seda ka tegi ja ütles helistajale oma PIN-koodid ja muud andmed. Hiljem avastas mees, et tema kontolt on edasi kaetud 1990 eurot.

22. septembril helistas 61-aastasele Lasnamäel elavale mehele väidetav Swedbanki töötaja, kes ütles, et keegi tahab mehe kontolt raha üle kanda ning kui mees soovib seda tehingut blokeerida, peab ta kohe sisenema oma internetipanka. Mees seda ka tegi ja ütles helistajale oma PIN-koodid ja muud andmed. Hiljem avastas mees, et tema kontolt on edasi kaetud 51 299 eurot.

21. septembril helistas Lasnamäel elavale 38-aastasele mehele väidetav Swedbanki töötaja, kes ütles, et keegi tahab mehe kontolt vormistada krediiti ning kui mees soovib tehingu blokeerida, peab ta kohe sisenema oma internetipanka. Mees seda ka tegi ja ütles helistajale oma PIN-koodid ja muud andmed. Hiljem avastas mees, et tema kontolt on edasi kaetud 5335 eurot.

Piiriturvalisus

27. septembril viis Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalitus läbi illegaalimenetluse 1991. aastal sündinud Ukraina kodaniku suhtes, kes on korduvalt juhtinud mootorsõidukit olles alkoholi joobeseisundis. Mehe viisavaba lubatud viibimisaeg lõpetati ennetähtaegselt ja lühendati seda ühekordselt. Mehele koostati ettekirjutus Eestist lahkumiseks 7 päeva jooksul ja kohaldati sissesõidukeeld kolmeks aastaks.

LÕUNA PREFEKTUUR

Tartumaa

Kelmused

21. septembril pöördus politsei poole Tartus elav naine, kes väidetava pangatöötaja telefonikõne läbi kaotas oma kontolt autentimiskoode sisestades 5500 eurot. Lisaks oli naise nimele võetud laen summas 10 000 eurot. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitab politsei kriminaalmenetluses.

Septembrikuu algul avastas Tartumaal elav mees, et tema tavapärane pangakonto on ootamatult rahast tühjaks tehtud. Asjaolusid uurima hakates ilmnes, et mehe nimele oli teise panka tema teadmata loodud konto, tema nimele oli võetud 1300 eurot laenu ning algupäraselt kontolt oli kadunud 195 eurot. Mees sulges kõik endaga seotud kontod ning pöördus politsei poole. Kelmusjuhtumi üksikasju selgitatakse kriminaalmenetluses.

IDA PREFEKTUUR

Ida-Virumaa

Kehalised väärkohtlemised
Politseile teatas 42-aastane naine, et 27. septembril Narvas Kreenholmi tänaval tekitas tundmatu mees füüsilist valu naise alaealisele pojale. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. septembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Maleva tänaval tekitas 60-aastane mees füüsilist valu naisele. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

27. septembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Kasteheina tänava korteris tekitas mees füüsilist valu oma abikaasale. Politsei pidas kahtlustatavana kinni 38-aastase mehe.

27. septembril sai politsei teate, et Kohtla-Järvel Ridaküla tänaval lõid kolm või neli noort meest 17-aastast noormeest. Esialgsetel andmetel oli üks lööjatest kannatanule tuttav. Juhtunu asjaolud on selgitamisel.

27. septembril sai politsei teate, et 25. septembril Narvas Palavuse tänaval lõi naine tekkinud tüli käigus 67-aastast naist. Juhtumi täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Arvutikelmus
Politseile teatas 43-aastane Kohtla-Järvel elav mees, et ajavahemikul 13. märtsist kuni 11. maini vormistati kannatanu teadmata tema nimele tarbijakrediidilepingud. Kahju on kokku 977 eurot.

Väljapressimine
27. septembril sai politsei teate, et Sillamäel Kesk tänaval tekitas vähetuttav mees füüsilist valu 36-aastasele mehele ning omastas raha ja telefoni. Kahju on kokku 1200 eurot.

Omastamine
27. septembril teatas politseile 70-aastane Kohtla-Järvel elav mees, et tema tuttav naine omastas mehele kuuluvat tehnikat ja kahte samovari. Kahju on kokku 1000 eurot.

Vargus
27. septembril sai politsei teate, et 3. septembril Narvas Vestervalli tänava korterist varastati sularaha. Kahju on kokku 270 eurot.

Piiriturvalisus
27. septembril saadeti Narva-1 piiripunktist tagasi seitse Venemaa Föderatsiooni kodanikku, sest nad ei täitnud Vabariigi Valitsuse korralduses seatud tingimusi.

LÄÄNE PREFEKTUUR

Pärnumaa

Vargus
27. septembril alustati kriminaalmenetlust selles, et kaks nädalat tagasi varastasid kolm seni tuvastamata isikut Pärnus Papiniidu tänaval kauplusest erinevaid tööriistu. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 1030 eurot.

Omavoliline sissetung ja lahkumisnõude täitmata jätmine
27. septembril teatati politseile, et eelmise nädala esimeses pooles tungis seni tuvastamata isik Pärnus Jaani tänaval eramusse, kust varastas alkoholi. Juhtunu täpsemad asjaolud on selgitamisel.

Raplamaa

Arvutikelmus
27. septembril teatati politseile, et septembri keskel helistati 33-aastale naisele. Helistajad kõnelesid vene keeles ning tutvustasid ennast ühe panga turvatöötajatena. Nad väitsid, et naise kontolt on tehtud ülekanne ühe internetikaupluse arvelduskontole ning selle tagasikutsumiseks tuleb naisel kinnitada enda isik Smart-ID abil. Samuti küsiti naiselt tema internetipanga kasutajatunnust ning pangakaardi numbreid. Seejärel tehti kõne ajal naise kontolt omavoliliselt makse ühele krüptovaluuta platvormile. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 900 eurot.

Saaremaa

Kelmused

27. septembril sai politsei teate, et märtsis lubas 24-aastane mees tarnida kaupa teisele 24-aastasele mehele ning võttis selle ettemaksu. Pärast ettemaksu tasumist müüjale ei ole ostjale tänaseni kaupa tarnitud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 2625 eurot.

27. septembril sai politsei teate, et 26-aastane mees tegi endale investeerimise eesmärgil konto ühele veebilehele. Augusti jooksul tegi mees mitu sissemakset keskkonda. Hiljem soovis meest keskkonnast raha välja kandma hakata, ent seda talle ei võimaldatud. Esialgsel hinnangul on tekitatud varaline kahju ligi 9200 eurot.

Alustatud kriminaalmenetluste kohta saab lisainfot vastava piirkonna prokuratuuri pressinõunikult.

Allikas: PPA teade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.