Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
MAAELUVÕRGUSTIK: Võrgukiri nr 17 (488) (2021-09-16 09:14:45)

"Saak põllult ja metsast kokku kogutud ja nüüd hakkame
kokkama" Foto: Egle Oja

Igas Võrgukirjas jagame mõnd vahvat klõpsu Facebooki Maaelu pildipangast. Liitu grupiga ja jaga ka teistega oma põnevaid maaelu hetki!


Septembrikuus on Maaelu pildipangas käimas ka pisikeste auhindadega fotokonkurss. Sellega seoses kutsume kõiki maaelu pildipanga liikmeid postitama fotosid oma sügisandidest ja saagist, mis põllupeenart kaunistab või on juba sahvrisse kogutud. Võitjaks osutub see foto, millel on kuu viimaseks päevaks kogunenud kõige rohkem "meeldimisi" :)

Järgmine Võrgukiri ilmub 29. septembril.


FOOKUSES!

Eesti avatud talude päev on Soomele eeskujuks!


Maaeluvõrgustik korraldas avatud talude piirkondlikele koordinaatoritele õppereisi Soome, et külastada Soome talusid ja avatud talude päeva - Lähiruokapäivä. Lisaks koordinaatoritele olid kaasas mõned talude esindajad.

Õppereis toimus koostöös Soome maaeluvõrgustikuga. Ka Eesti maaeluvõrgustik on varasemalt võõrustanud soomlasi Eesti avatud talude päeval. Eestlastele oli taoline külastus esmakordne kogemus.

Loe edasi >>MTÜ PIIMAKLASTER: Karjaterviseprogrammi väljatöötamine

Eesti piimaveisefarmid on valdavalt intensiivsed tootmisettevõtted, kus kasutatakse uuenenud tehnoloogiaid. 2017. a peeti ligikaudu 70% Eesti piimalehmadest farmides, kus on 300 või enam looma. Seoses sellega on muutnud ka veterinaarteenuse iseloom. Lisaks haigete loomade ravimisele peavad loomaarstid ennetama ja tõrjuma haigusi karja, mitte üksiklooma tasandil.

Valikute mitmekesisuses tuleb farmeril koostöös loomaarstiga langetada mitmeid otsuseid, mis peavad teenima loomade parema tervise ja heaolu eesmärki, olles seejuures ka majanduslikult põhjendatud.

Loe edasi >>

Võrgukirja saab lugeda, kui vajutada lingile: https://www.maainfo.ee/vorgukiri

Allikas: Maaeluvõrgustiku teade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.