Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Keskkonnaministeerium soovib Euroopa Komisjoniga rikkumismenetluses kokkuleppele jõuda (2021-09-03 07:41:23)

Vastuses Euroopa Komisjoni Eesti suhtes algatatud Natura 2000 alasid puudutava rikkumismenetluse kohta selgitab Keskkonnaministeerium, et ei ole kõikide etteheidetega nõus, kuid teeb esinevate puuduste kõrvaldamiseks kindlasti vajalikud seadusemuudatused.

Juunis algatatud rikkumismenetluses ootab Euroopa Komisjon Eestilt selgitusi viiele etteheitele. Komisjon ei ole rahul, et Eesti õigussüsteemis ei rakendata täielikult Euroopa Liidu õiguses sätestatud keskkonnamõju hindamise nõudeid ja Eesti õigusaktide kohaselt ei hinnata asjakohaselt majandustegevust, millel võib olla negatiivne mõju Natura 2000 alale, nagu näiteks metsaraiel.

Keskkonnaministeerium selgitab oma vastuses seisukohti, tuues muu hulgas välja, et tegevuste kavandamise käigus hinnatakse nende mõjusid ka praegu.

Keskkonnaministeeriumi asekantsler Marku Lamp kinnitas, et ministeerium täpsustab vajalikke õigusakte, et Natura 2000 aladel toimetamise praktika oleks selge ja üheselt mõistetav. Seaduste muutmise eelnõu valmistame ette 2021. a lõpuks, eeldatav jõustumise aeg on järgmise aasta lõpp.

"Samas on mitmed etteheited sellised, millega me täielikult ei nõustu," selgitas Lamp. "Oma vastuse detaile me avada ei saa, sest kogu selle dokumendi menetluse on Euroopa Komisjon määranud rangelt asutusesiseseks kasutamiseks."

Euroopa Komisjon rikkumismenetluse raames saadetud kirju avalikkusele ei väljasta, sest protsess võib lõppeda menetlusega EL-i Kohtus. Välisministeeriumi selgituste kohaselt on rikkumismenetluse puhul tegemist liikmesriigi ja komisjoni vahelise dialoogiga, mille käigus räägitakse läbi liidu õiguse ülevõtmisel tekkinud erimeelsused. See on läbirääkimiste protsess ja teabe avalikustamine rikkumismenetluse kirjalikus faasis võib kahjustada läbirääkimiste käiku.

Asekantsler Marku Lamp ütles, et meie ühine eesmärk on väärtuslike elupaikade kaitse, ning avaldas lootust, et selle tagamisel peagi komisjoniga kokkuleppele ka jõutakse. Eesti saadab oma vastused Euroopa Komisjonile septembri lõpus.Allikas: Keskkonnaministeeriumi pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.