Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Eestis ja Soomes moodustati Euroopa esimene rahvusvaheline puhkealade võrgustik (2021-09-02 09:08:32)


Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) ja Soome Metsähallituse juhid allkirjastasid koostöölepingu, mille põhjal moodustati Euroopa esimene ühiste puhkealade võrgustik, millega soovitakse nii Eestis kui Soomes elavdada matkamist, populariseerida looduses liikumist ja puhkealadel põhinevat turismi.

Uude võrgustikku kuulub kummastki riigist neli populaarset ja pika ajalooga puhkeala: Aegviidu-Kõrvemaa, Kiidjärve-Kooraste, Nõva ja Räpina-Värska Eestis ning Ruunaa, Kylmäluoma, Oulujärvi ja Evo Soomes.

Eesti ja Soome puhkealad on küllaltki sarnased - seal saab viibida looduses, mitmel moel puhata ja rännata ning tegeleda metsanduse, jahipidamise ja kalapüügiga. Kõigil objektidel pakutakse laia valikut puhketeenuseid tähistatud matkaradade, lõkkeplatside ja käimlatega. Kõik võrgustikku valitud kohad on kauni loodusega, külastajate seas armastatud paigad. Näiteks Nõval on võimsad ja pilkupüüdvad düünid ning imelised liivased mererannad ning Soomes Oulujärvis kaunid palumetsad ja liivarannad looduses liikumiseks.

"RMK pakutavad looduses liikumise võimalused on eestlaste seas kõrgelt hinnatud. Meie puhke- ja looduskaitsealasid külastab ligi 2,9 miljonit inimest aastas. Koostööprojekt Soome kolleegidega annab eestlastele suurepärase võimaluse tutvuda sealsete puhkealadega ja oleme veendunud, et siinsed paigad pakuvad omakorda Soome külalistele uusi meeldejäävaid elamusi Eesti looduses," ütleb RMK juhatuse esimees Aigar Kallas.

"Loodusturism on koroonapandeemia ajal õitsele puhkenud ja pärast pandeemiat saab lähiturismist kindlasti kaugturismile hea alternatiiv," lausub Metsähallituse peadirektor Juha S. Niemelä. "Soome puhkealad on valmis vastu võtma eestlasi, kes väärtustavad ennekõike võimalust kalastada ja küttida. Koostöös eestlastega on eesmärk suurendada kestlikku lähiturismi ka digivahendite abil, parandada puhkealade tuntust ja seeläbi puhkealadel osutatavate teenuste eest vastutavate ettevõtjate tegutsemiseeldusi ning alade positiivset majandusmõju," võtab Niemelä asja kokku.

Info koostööprojektis osalevate puhkealade kohta on leitav aadressidelt www.loodusegakoos.ee ja www.metsa.fi/retkeilyalueverksto.

Allikas: RMK pressiteade

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.