Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Õppeaasta alguse puhul tervitas üliõpilasi Tartu Ülikooli maskott Tiksu (2021-08-31 08:17:55)
 
Tiksu astus täna esmakordselt ülikoolipere ette. Foto: Tartu Ülikool

Tartu Ülikooli peahoone ees toimunud õppeaasta avaüritusel astus esimest korda ülikoolipere ette ülikooli maskott Tiksu. Laupäeval käis uus maskott võistlejaid ergutamas ka rektori karika golfiturniiril.

Maskoti eesmärk on innustada ja toetada üliõpilasi nende haridusteekonnal, aga ka suurendada ülikooli liikmeskonna ühtekuuluvustunnet, toetada ülikooli eesmärkide elluviimist ning aidata populariseerida haridust ja teadust.

Õppeaasta avamisel esitles Tiksut Tartu Ülikooli üliõpilaskonna esimees Katariina Sofia Päts. Oma kõnes ütles ta, et Tiksu üks suurimaid rolle on üliõpilaskonna toetamine tudengielus. "Tiksu hakkab kaasa elama üliõpilastele nii õpingutes, spordivõistlustel kui ka igapäevategemistes," ütles Päts.

Avapäeval käis Tiksu ka peahoones asuvas vaktsineerimispunktis, kutsus tudengeid üles vaktsineerima ning ohutusnõudeid järgima.

Edaspidi hakkab maskott Tiksu ülikooliperet esindama mitmesugustel üritustel: lahtiste uste päeval, vilistlaste kokkutulekul, spordipäevadel, rektori karika golfivõistlusel jne. Lisaks on maskott ka virtuaalne tegelaskuju, kes aitab vahendada ülikooli teavet ja tegevusi.

Maskoti kasutamist hakkab korraldama vabatahtlikest koosnev meeskond, keda juhib ülikooli turundustalitus. Vabatahtlikuks saavad kandideerida kõik Tartu Ülikooli üliõpilased ja töötajad. Kui tahaksid proovida, mis tunne on maskoti sees olla, või soovid hoopis vabatahtlike meeskonda juhtida, kirjuta oma huvist ülikooli turundustalitusele aadressil turundus@ut.ee.

Tartu Ülikooli maskotivõistlus toimus 2020. aasta lõpus. Esitatud kavandite seast valis ülikoolipere võidutööks "Tiksu", mille autor on Lennart Rikk.

Allikas: Tartu Ülikooli uudis

Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid

VÄETISEREGISTER
LINNUPELETUSPALL
TAIMEKAITSE-VAHENDID
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
VIINAMARJAD
TOALILLED
KOMPOST
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
KÖÖGIVILJAD
TOMAT KASVUHOONES
EESTI KARTULISORDID
TAIMEHAIGUSED
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
TAIMEVAHETUS
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.