Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Looduse Omnibussi retked: Kõnnumaa ja Soomaa avatud taludesse; Olustvere mõisa etendusele (2021-07-21 08:27:09)

1. Retk Kõnnumaa ja Soomaa avatud taludesse ning Riisa rappa


Pühapäeval, 25.07.21


Pühapäeval on avatud Talude päev ja Maailma Rabade päev. Teeme sel puhul retke Kõnnumaa ja Soomaa toredatesse taludesse ja väikese matka Riisa rappa. Alusatme Kõnnumaal kus külastame Mahlametsa talu ja Rosenberry jäätise vabrikut. Kavas on erinevate puuvilja-,köögivilja-, ravimtaimede- ja marjamahlade tuvustus ja degustatsioon. Avatud on kodukohvik ja jäätisekokteili baar kus valikust leiab ka Rosenberry käsitöö pulgajäätiste. Rosenberry jäätised on parimast toorainest taimsed ja kooresed pulgajäätised mis ei sisalda rafineeritud suhkrut, kontsentraate, kunstlikke värv- ega säilitusaineid. Magustajaks kasutatakse rafineerimata roosuhkrut või agaavisiirupit.

Edasi sõidame Soomaa piiril asuvasse Piesta Kuusikaru tallu, kus põimuvad kaasaegne talutootmine ja rikkalik kultuuripärand. Pererahvas avab väiketootmise telgitaguseid alates mahlapressimisest kuni oma kaubamärgi loomiseni.

Ekskursiooni käigus saab maitsta Piesta õunatooteid, mis on nii Eestis kui maailmas mitmeid auhindu võitnud. Samuti kuuleme põnevaid lugusid 1868. aastal rajatud esivanemate talu ajaloost, mis on suurepärane näide Eesti rahvuse kujunemisest ning sisaldab mitmeid põikeid Eesti laiemasse kultuurilukku - muuhulgas kuuleb papa Jannsenist, Juhan Liivist ja Joosep Tootsist. Avatud on talukohvik ja pood, kus kõiki Piesta tooteid kaasa saab osta.

Järgmise peatuse teeme haabjameister Aivar Ruukeli isatalus Saarisool. Vaatame kuidas käib haabja valmistamine ning saame ka ise haabja tegemisel osaleda. Saarisool ületame haabja, kanuu või paadiga Navesti jõe ning läheme koos Aivariga väikesele matkale Riisa rappa. Soomaal on võimalus minna ujuma, kes paadiga ei soovi minna saab sõita bussiga Riisa raba juurde ja minna edasi matkama.

Riisalt sõidame Jõesuusse kus käime rippsillal ning Torisse kus vaatame kirikut ja põrgut. Tori lähedal Mesila talus ootavad meid tuntud mesinikud Ülle ja Vahur Talimaa. Räägime mesilaste pidamisest ja meest ning kaasa saab osta põnevaid meesegusid ja mett.

Päeva lõpus külastame Eesti suurimat Alpakafarmi Ares, kus toimetab kena eesti-norra perekond. Vaatame alpakasid, laamasid, guanakosid, angoora küülikuid, minilambaid ja känguruid. Avatud on talupood. Peremees pakub norra vahvleid.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 9.00. Tagasi Tallinnas kell 20.30

Sõidu hind 30 eurot, kooliõpilastele 20 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jälgime nii bussisõidul kui ka retkel ohutusreegleid ja Terviseameti nõudeid ning soovitusi.***********************************************

2. Teatriretk Olustvere mõisa etendust "Maakas" vaatama


Neljapäeval, 05.08.2021


Sõidame Olustverre, kus mõisa talli hoovis mängitakse Wimbergi debüütroomani "Lipamäe" ainetel loodud lavastus "Maakas".

Osades

SILVER KALJULA (Ugala Teater)

RAIVO TRASS

LAURI KINK

KLAUDIA TIITSMAA (Ugala Teater)

Teose autor WIMBERG

Lavastaja-dramaturg PEEP MAASIK (TEMUFI)

Kunstnik REET AUS

Helilooja MARTIN AULIS (TEMUFI)

Grimmikunstnik KATHARINE TOOMIK

Valguskunstnik-meistertehnik KRISTO KUUSIK

Inspitsient KAISA-KADI PILT
Kunstniku assistent
REBECCA VILLEM (TÜVKA)

Kostümeerija-rekvisiitor ULVE VOHLA"Nooh, tulidki. Kuda sul siis linnas läheb? Kuulsin su ema käest, et magad päevad läbi kodus või hulgud ringi...tööl ei käi ega midagi. Mh? Sa oled ju diplomeeritud eesti keele ja kirjanduse õpetaja." Vanaisa tasandas häält ja manas ette hirmtõsise, kuid samas veidi üleoleva ja hooletu näo. "Täna öösi ma suren ära ja jätan selle talu täitsa sulle päriseks…!"

20-aastane ülikooli lõpetanud linnapoiss otsustab pärast vanaisa surma võtta uueks kohustuseks maakodu. Suunamudimise asemel lihtne suunamuutus maaellu? Kuhu on jäänud siinsed maavanaemad kolme lehma ja kanakarjaga? Seejuures ei mõtle me tädi, kes kasvatab tõukanu Lasnamäe linnadžungli 3-toalises korteris.

Lavastuses põimuvad realism ja fantaasia. Algupärane ainestik pillutab vaataja nõukogude aja lõpu ja 90-ndate vahele, mis vaheldub muinasjutuliseks pöörduva olevikuga. Kohtumine lapsepõlvearmastuse ja vanaisa müstilise silmatagusega taaselustavad suved vanavanemate juures.

Buss väljub Rahvusraamatukogu eest kell 16.30. Tagasi Tallinnas kell 23.30

Sõidu hind koos teatripiletiga 35 eurot.

Palume registreerida e-posti teel retked@looduseomnibuss.ee. Vajalik
täpne nimeline registreerimine. Info telefonil 5647 6297. Saadame kinnituse ja arve.

PALUME REGISTREERIDA ENNAST JUHUL KUI OLETE OMA SÕIDUSOOVIS KINDEL!

Looduse Omnibussi ettevõtmisi toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Jälgime nii bussisõidul kui ka mõisas ohutusreegleid ja Terviseameti nõudeid ning soovitusi.Allikas: Looduse Omnibussi teated


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.