Aiandus.ee
Aiandus.ee
Avaleht | Teated | Ilm | Kontakt
Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel peatatakse 15. juulist lutsupüük (2021-07-15 08:26:02)


Maaeluminister Urmas Kruuse allkirjastas käskkirja, mille kohaselt peatatakse alates 15. juulist Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel kaluri kalapüügiloa alusel lutsupüük.

"Tänavune lubatud lutsu püügikogus Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel on ammendumas, mis tingib ka lutsupüügi peatamise," lausus maaeluminister Urmas Kruuse.

Eilse seisuga on Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel püütud 45,8 tonni lutsu, mis moodustab 91,5% lutsu aastasest püügikvoodist. Kalapüügiseaduse kohaselt peatab maaeluminister veealal kutselise kalapüügi, kui selle veeala kohta kehtestatud aastane lubatud saak on ammendunud vähemalt 90 protsendi ulatuses.

Püügipiirangu kehtestamise aluseks on Vabariigi Valitsuse 27. novembri 2020. a määrus nr 89 "Kutselise kalapüügi võimalused ning lubatud aastasaak Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel, Läänemerel ja Liivi lahel kaluri kalapüügiloa alusel ning kalapüügiõiguse tasumäärad 2021. aastaks", mille kohaselt on aasta lubatud lutsusaak Peipsi, Lämmi- ja Pihkva järvel 50 tonni.Allikas: Maaeluministeeriumi pressiteade


Sisselogimine
Kasutaja
Parool
 - Registreeru
Reklaam
Lingid
KODULEHE TEGEMINE V-DISAIN.EE

TAIMEKAITSE-VAHENDID
OHUSTAVATE VÕÕRLIIKIDE NIMEKIRI
TOALILLED
VIINAMARJAD
PUUVILJATAIMEDE KAHJUSTAJAD
EESTI KARTULISORDID
EESTI TAIMED
EESTI SORDIVARAMU
SOOVITUSSORTIMENT
TURUSTAMISE STANDARDID
      Kui Sa oma aiamuredele mujalt lahendust ei leidnud, küsi foorumist
© Aiandus.ee Kõik õigused kaitstud. Selle portaali ühtki osa ei tohi jäljendada ega kasutada muudes väljaannetes ilma Aiandusinfo Oü haldaja kirjaliku loata.